Strona główna arrow Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Przynależność do parafii PDF Drukuj Email
Wpisał: Ignacy Dziewiątkowski   
09.06.2009.

 Podstawą do wystawienia jakiegokolwiek dokumentu w kancelarii jest przynależność do parafii Ojca Pio, co potwierdza Wizyta Duszpasterska zwana „KOLĘDĄ”.

  KOLĘDA   tel.   22 4934568  lub email Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Jeżeli ksiądz nas ominął lub byliśmy nieobecni.


prosimy pozostawić adres i numer tel. do oddzwonienia. Pozdrawiam ks. Ignacy  

 

     OGŁOSZENIA NIEDZIELNE

     17.11.2019 r.

 

1. Dziś po Mszy o g. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i na niedzielną Adorację Najświętszego Sakramentu.

2. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą znajdziemy na stoliku przy wejściu.

3. Bardzo dziękujemy za zbiórkę ofiar dla Parafii w Zambii na budowę kościółka. Do puszki zebraliśmy kwotę ok. 14 tyś. zł. które w najbliższym czasie przekażemy na ich konto bankowe. Jeszcze raz serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.  

4. W środę po Mszy o g. 19.00 zapraszamy na wspólny różaniec Rodziców w intencji Waszych dorosłych dzieci. O Ich życie w czystości przedmałżeńskiej, o dobre wybory w życiu, o mądrość w dorosłym życiu. Ta modlitwa jest im bardzo potrzebna.

5. Chłopców którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w najbliższą środę o g. 17.00 w Sali przy kancelarii. 

6. Od jutra rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską ( Kolędę ). Plan kolędy znajdziemy na stronie internetowej pod ogłoszeniami. My prosimy o zabranie listów na następny tydzień pod adresy Przy Bażantarni 11, 13, Villardczyków 1,2,3,4,8,10, domki, Borsuka 5, KEN 21, Stryjeńskich 1, Zoltana Balo 4,6,8.

7. Informacja o posłudze Nadzwyczajnego Szafarza Komunii świętej w Kościele Katolickim

Posługa Nadzwyczajnego Szafarza Komunii świętej została ustanowiona przez Ojca świętego Pawła VI  20 stycznia 1973 roku.

Zadaniem posługującego jest pomoc kapłanom w rozdawaniu Komunii świętej w Kościele oraz zanoszenie najświętszego Ciała Pana Jezusa chorym i niepełnosprawnym do domu. 

Kardynał Kazimierz Nycz, wydał odpowiednią instrukcję, w której czytamy:

- Kandydat na Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej po spełnieniu określonych wymagań moralnych,  zobowiązany jest do ukończenia studium w Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, a ks. Kardynał na uroczystej Mszy dokonuje promocji w/w kandydatów i zleca im w imieniu Ojca Św. tę posługę.

- Upoważnienie do pełnienia posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św. udziela ks. Kardynał na jeden rok kalendarzowy. Może ono zostać przedłużone na kolejny rok po spełnieniu przez szafarza określonych warunków.                             

Informacja o przyjmowania i postawie przy  Komunii Świętej.

1.Można procesyjnie podejść i  w postawie stojącej przyjąć Komunię Św. ( jeżeli to możliwe wcześniej należy przyklęknąć ).

2.Komunię świętą można przyjąć w postawie klęczącej w wyznaczonym miejscu tj. przy balustradzie przed ołtarzem. ( w naszej parafii księżą podchodzą tam na końcu, wtedy też można poprosić o Komunię bezglutenową ).

3.Postawę stojącą należy zachować zawsze, gdy Komunii św. udziela się pod obiema postaciami.

Chcemy bardzo serdecznie podziękować naszym Panom Szafarzom którzy z gorliwością pomagają nam w tej posłudze. Bóg Zapłać.

 

 

 

    


Czytaj całość…
 
 
Parafia Rzymsko-Katolicka sw. Ojca Pio