Strona główna arrow Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
ogłoszenia PDF Drukuj Email
Wpisał: Ignacy Dziewiątkowski   
09.06.2009.

 Podstawą do wystawienia jakiegokolwiek dokumentu w kancelarii jest przynależność do parafii Ojca Pio, co potwierdza Wizyta Duszpasterska zwana „KOLĘDĄ”.

  KOLĘDA   tel.   22 4934568  lub email Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Jeżeli ksiądz nas ominął lub byliśmy nieobecni.

prosimy pozostawić adres i numer tel. do oddzwonienia. Pozdrawiam ks. Ignacy  

 

                                      XXVIII Niedziela Zwykła

 

  18.10.2020 r.

 

1.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą znajdziemy na stoliku pod chórem.

2. Każdego dnia oprócz sobót po Mszy o g. 15.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 18.30.

3. Październik to czas różańca. Od czwartku każdego dnia po Mszy o g. 8.00 i 19.00 zapraszamy do wspólnego odmawiania tej modlitwy, a w niedzielę o g. 17.45. Ze względu na sytuację zdrowotną zawieszamy od jutra różaniec dla dzieci, oraz zbiórki dla ministrantów.

4. Na stolikach przy wyjściu znajdziemy karteczki na WYPOMINKI. Jest to całoroczna modlitwa za zmarłych. Przez cały listopad czytamy ich imiona i nazwiska, odprawiamy Mszę Gregoriańską, a w każdy II  poniedziałek miesiąca odprawiamy w ich intencji Mszę Św. i odmawiamy różaniec. Wypisane karteczki składamy w zakrystii lub w kancelarii.

5. W najbliższą sobotę odbędzie się w naszej parafii Sakrament Bierzmowania. Ze względu bezpieczeństwa na uroczystość przychodzą tylko zainteresowani, bez świadków i gości. Prosimy o zrozumienie sytuacji. Dokładne informacje o przygotowaniu znajdziemy na stronie internetowej.

 

6. Nowym kandydatom do S. Bierzmowania przypominamy o spotkaniach w małych grupach które odbędą się w tym tygodniu z zachowaniem wymogów sanitarnych.

7. Z inicjatywy Szafarzy naszej parafii powstała propozycja Mszy Św. w intencji Naszej Ojczyzny, ze szczególnym przypomnieniem naszych Św. i Błogosławionych pod hasłem „ Polska darem dla Europy i świata. „ Jutro odprawimy pierwszą taką Mszę , a patronem naszej modlitwy na Mszy i podczas różańca będzie Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko którego 36 rocznicę heroicznej śmierci będziemy obchodzili. Serdecznie zapraszamy.

8. Firma Felczyński z Gliwic która wykonała dzwony do naszej parafii przygotowała też pewną ilość glinianych dzwoneczków z wizerunkiem Ojca Pio upamiętniających to wydarzenie. Chcemy aby rodziny które przyczyniły się do powstania naszej parafii taki dzwoneczek otrzymały. Ich ilość jest ograniczona, więc chętnych zapraszamy do zakrystii .

 


Czytaj całość…
 
 
Parafia Rzymsko-Katolicka sw. Ojca Pio