Strona główna arrow Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
ogłoszenia PDF Drukuj Email
Wpisał: Ignacy Dziewiątkowski   
09.06.2009.

 Podstawą do wystawienia jakiegokolwiek dokumentu w kancelarii jest przynależność do parafii Ojca Pio, co potwierdza Wizyta Duszpasterska zwana „KOLĘDĄ”.

  KOLĘDA   tel.   22 448418 i 81  lub email Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Jeżeli ksiądz nas ominął lub byliśmy nieobecni.

prosimy pozostawić adres i numer tel. do oddzwonienia. Pozdrawiam ks. Ignacy  

 

 


                                      II Niedziela Adwentu

04.12.2022. r.

 

1. Na stoliku przy wejściu znajdziemy prasę katolicką. Zachęcamy do tej lektury.

2. Dziś o g.16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o g. 17.45 różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach.

3. W Adwencie serdecznie zapraszamy na Roraty. W dni zwykłe o g. 6.30,  poprzedzone Godzinkami do NMP o g. 6.05 rano.  Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na ich spotkania „Roratnie” i budowanie żłóbka w Kaplicy o g. 18.00.

4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O g. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. w Godzinę Łaski. Pozostałe Msze o g. 6.30, 8.00, 15.00, 19.00.

5. We wtorek na Mszę o g. 19.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Różańca Świętego, po Mszy spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

6. W najbliższą środę o 20.00 ks. Łukasz  i Wspólnota Kościoła Domowego zaprasza na kolejne spotkanie katechetyczne, które poprowadzi w Kaplicy Domu Parafialnego. Porozmawiajmy i Panu Bogu. Zapraszamy.

7. W czwartek zapraszamy o g. 19.00 na Mszę św. połączoną z Sakramentem Namaszczenia Chorych, ze specjalną modlitwą o uzdrowienie. Chcemy szczególną modlitwą  ogarniać rodziców i nauczycieli doświadczonych współczesnymi zagrożeniami i wyzwaniami w wychowaniu dzieci i młodzieży. Świadectwo wygłosi pedagog, filozof i teolog, pani dr Teresa Stankiewicz Dziekan   Collegium Verum.

8. Dziś Grupa Santo Subito przeprowadzi Akcję Ciasteczkową. Dochód z własnoręcznie upieczonych
ciasteczek jest przeznaczony na całoroczne stypendia dla uczącej się młodzieży z mniej zamożnych rodzin ( obecnie mamy pod opieką 5 stypendystów). Po akcji rezultat zbiórki ogłosimy w naszej gablocie parafialnej.

9. W przyszłą niedzielę nasze harcerki będą rozprowadzać przed Kościołem świąteczne ozdoby. Dochód przeznaczy na ich zimowy wyjazd.

10. W II tygodniu ferii szkolnych ( 19 – 25 luty ) ks. Mariusz chce z dziećmi wyjechać na narty w polskie góry. Zainteresowanych odsyłamy do ks. Mariusza.

11.W tym tygodniu podczas Wizyty Duszpasterskiej – Kolędy odwiedzamy mieszkańców KEN, Za Łąkami, Na Przyzbie, Przy Bażantarni. Jednocześnie prosimy o zabranie z zakrystii listów –  pod adres Villardczyków 1,2,3,4,8,10, domki, Boglarczyków 35, domki ,Plakatowa, Borsuka 5, Telekiego 10, 12, Zoltana Ballo 4,6,8, Wąwozowa 18, 20, Ekologiczna 1.  Wszyscy mieszkańcy dostaną powiadomienie do skrzynek pocztowych, a my zapukamy do tych którzy odpowiedzą pozytywnie w zakrystii, kancelarii, pocztą elektroniczną lub telefonicznie.  Dokładna informacja o Kolędzie znajduje się w gablocie przed Kościołem i na stronie internetowej pod ogłoszeniami. Jeżeli kogoś opuściliśmy to prosimy o kontakt, zawsze taki błąd naprawimy.

10. Przy Ołtarzu Ojca Pio znajdziemy poświęcony Opłatek, sianko i świecę wigilijną – która zapalona podczas Wigilii jest symbolem pomocy biednym i znakiem chęci przyjęcia takich osób pod nasz dach.

11. W ostatnim tygodniu Adwentu przeprowadzimy Rekolekcje Adwentowe (18 – 21 grudnia). Poprowadzi je ks. Marek Noras Proboszcz parafii M.B. Bolesnej w Rybniku związany z Ruchem Oazowym i Kościołem Domowym.

 

 

 

 

 

 


 

Czytaj całość…
 
 
Parafia Rzymsko-Katolicka sw. Ojca Pio