Strona główna arrow Schola "Do góry nogami"
Schola "Do góry nogami"
Nowa płyta scholi 'Do góry nogami' pt. 'Cuda i sen' z kolędami i pastorałkami PDF Drukuj Email
Wpisał: Robert Miklas   
28.11.2008.

  Schola "Do góry nogami" przygotowała i wydała kolejną płytę. Nowa płyta scholi pt. 'Cuda i sen' zawiera kolędy i pastorałki. Oprócz utworów tradycyjnych na płycie znajdują się także własne utwory zespołu.

Płytę można nabyć w kościele już od niedzieli, 30 listopada.

Zachęcamy do ściągnięcia tekstów utworów (z chwytami gitarowymi) z płyty.

Zmieniony ( 12.04.2009. )
 
Teksty utworów z płyty 'Cuda i sen' PDF Drukuj Email
Wpisał: Robert Miklas   
28.11.2008.

Zachęcamy do ściągnięcia tekstów utworów (z chwytami gitarowymi) z płyty scholi 'Do góry nogami' pt. 'Cuda i sen'.

 1. Gdy śliczna Panna sł. i muz. trad.
 2. Noc betlejemska sł. Urszula Paczkowska-Polaszek, muz. Małgorzata Hubicka
 3. Gore gwiazda sł. i muz. trad.
 4. Mizerna cicha sł. Teofil Lenartowicz, muz. Jan Gall
 5. A wczora z wieczora sł. i muz. trad.
 6. Nie było miejsca dla Ciebie sł. o. Mateusz Jeż, muz. ks. Józef Łaś
 7. Do szopy, hej pasterze sł. i muz. trad.
 8. Jezus i pasterze sł. Urszula Paczkowska-Polaszek, muz. Michał Gwardyś
 9. Lulajże, Jezuniu sł. i muz. trad.
 10. To są właśnie Swięta sł. i muz. Małgorzata Hubicka
 11. Radosne Boże Narodzenie sł. Maciej Trybulec i Andrzej Kunstetter, muz. Andrzej Kunstetter
 12. Cuda i sen sł. i muz. Małgorzata Hubicka
Zmieniony ( 28.11.2008. )
 
Schola 'Do góry nogami' - jak to się zaczęło PDF Drukuj Email
Wpisał: Robert Miklas   
03.12.2008.

Spotkania scholi zaczęły się jesienią roku 2001, jeszcze w małej kaplicy zbudowanej z pustaków. Mieliśmy wtedy w kościele młodego i – nie wiedzieć czemu – bardzo smutnego organistę. Aż przykro się słuchaczom robiło, kiedy smętnie przygrywał na mszach dla dzieci tradycyjne pieśni, podczas gdy w całej Polsce wszystkie dzieciaki śpiewały „Sieje je“ i kręciły aureolki, pokazując: “Taki duży, taki mały może świętym być“. My, rodzice grający kiedyś w młodości na gitarach, fletach i pianinach, postanowiliśmy rozruszać to „kabackie towarzystwo“. Dzięki życzliwości i wsparciu księdza proboszcza Ignacego Dziewiątkowskiego początkowo działały dwie schole, na mszach dziecięcych o 10.30 (prowadziła Danka Bolikowska) i o godz. 13 (prowadził Maciek Trybulec). Z czasem postanowiliśmy połączyć siły i zaczęliśmy śpiewać razem – o godz 10.30, a mszę o 13. odstąpiliśmy dzieciakom, przygotowującym się do I Komunii Świętej.

Rozkręcaliśmy się coraz bardziej, aż w końcu przyszedł czas na występy poza parafią. I wtedy pojawił się problem – byliśmy przecież bezimienni. Jesienią roku 2004 w konkursie została wybrana nazwa zespołu – „Do Góry Nogami”. Jej autorką jest Kasia Płaczkowska, która wtedy grała w zespole na skrzypcach.

Zmieniony ( 04.12.2008. )
 
Zespół 'Do góry nogami' PDF Drukuj Email
Wpisał: Robert Miklas   
03.12.2008.

Spotkania

Spotykamy się w sali parafialnej kościoła św. Ojca Pio w Warszawie przy ulicy Rybałtów 25. Próby w każdą niedzielę zaczynamy o godz. 9:15, a po nich śpiewamy na Mszy Św. o godz. 10:30. Ponadto w każdy poniedziałek od 19:15 do 20:30 odbywają się zajęcia z emisji głosu, prowadzone przez profesjonalną nauczycielkę.  Nie gramy tylko w okresie wakacyjnym oraz podczas ferii zimowych i wiosennych.

Skład zespołu „Do Góry Nogami“
 
W zespole śpiewa kilkanaścioro dzieci z warszawskich Kabat: Marysia Bajena, Basia Bosak, Ania Drobnik, Weronika Gwardyś, Weronika Hryniewska, Maja Hubicka, Krzyś Hubicki, Asia Miklas, Weronika Perkowska, Magda Perkowska, Zosia Satkowska, Maja Trybulec, Asia Wojnecka i Magda Wojnecka.

Opiekują się nimi rodzice, którzy akompaniują na instrumentach. Nasze instrumentarium to gitara (Maciek Trybulec), pianino elektryczne (Michał Gwardyś), flet prosty (Małgosia Hubicka), gitara basowa (Mikołaj Trybulec), tamburino, grzechotki (Danka Bolikowska gościnnie), bębny (Michał Guzik Guzowski) i skrzypce (Monika Ciura gościnnie). Inni zaangażowani rodzice (Staś Sielski i Zbyszek Perkowski) pomagają przy wybraniu i prezentowaniu slajdów z tekstami, ustawiają sprzęt nagłaśniający, dbają o kolejność śpiewu. Każda pomoc jest mile widziana, zapraszamy chętnych do wspólnego muzykowania.

Grali i śpiewali z nami

Podczas naszych występów na festiwalach, wieczorach papieskich, a także podczas nagrywania płyt grali z nami m.in. Andrzej Kunstetter (akordeon), Antoni Buda (flet prosty) oraz Kamila Kamińska (key-board).

Zmieniony ( 07.12.2008. )
 
Festiwale, występy, Wieczory papieskie PDF Drukuj Email
Wpisał: Robert Miklas   
03.12.2008.
Festiwale, kolędowania
 
Zespół „Do Góry Nogami“ bierze regularnie udział w festiwalach piosenki religijnej. Występowaliśmy trzykrotnie na Wielkim Ursynowskim Kolędowaniu, dwukrotnie na Warszawskim Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej, śpiewaliśmy na Kolędowaniu u Avetek. Prawie z każdego występu wracamy z wyróżnieniem. Ważnym sukcesem zespołu było wyróżnienie otrzymane na festiwalu „Zostań z nami Panie“ w 2005 r. i udział w koncercie laureatów na placu Zamkowym w Warszawie w 2005 r. Spotkaliśmy się wtedy z „Arką Noego“ na tej samej scenie… To było super!

Wyjścia i wyjazdy


Oprócz wspólnego grania i śpiewania mamy też wyjścia do McDonaldsa i do kina, wyjazdy na kulig, czy na kręgle. Lubimy też wyjazdy z dorosłymi, skupionymi w Grupie Santo Subito.

Gościli u nas

W styczniu 2004 r. przyjechała na nasze zaproszenie znana w kręgach chrześcijańskich piosenkarka Magda Anioł wraz z zespołem. Podczas mszy śpiewaliśmy wspólnie kolędy, a po południu odbył się jej koncert, podczas którego schola była zaproszona do wspólnego śpiewania trzech piosenek.
Zmieniony ( 04.12.2008. )
Czytaj całość…
 
Pierwsza płyta scholi 'Do góry nogami' PDF Drukuj Email
Wpisał: Robert Miklas   
01.04.2007.

   Pierwsza płyta została wydana wiosną 2007 r. w drugą rocznicę śmierci Jana Pawła II i nosi tytuł „Santo subito”. W całości poświęcona jest Osobie Karola Wojtyły. Teksty napisał poeta Andrzej Wróblewski. Są na płycie m.in. takie piosenki jak „Kremówka“, „Wujek“, „Sadownik“, i oczywiście tytułowa „Santo subito“.

Zmieniony ( 04.12.2008. )
Czytaj całość…
 
Galeria PDF Drukuj Email
Wpisał: Robert Miklas   
04.03.2007.
Zapraszamy do galerii naszych zdjęć dokumentujących historię scholi, naszą pracę i sukcesy.
Zmieniony ( 24.03.2012. )
 
 
Parafia Rzymsko-Katolicka sw. Ojca Pio