Strona główna arrow Parafia
Kompendium artykułów z wszystkich sekcji bez obrazków
Kościół - transmisja online PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
28.03.2020.

Internetowa transmisja na żywo z kościoła św. Ojca Pio

W związku z epidemią i obowiązującymi ograniczeniami rozpoczęliśmy transmisję obrazu i dźwięku z kościoła. Dostęp do transmisji na żywo (otwiera się w nowym oknie/karcie) po kliknięciu w TEN LINK oraz z menu po lewej stronie.

Opinie i komentarze dotyczące przekazu prosimy przesyłać przez email do  Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć  
Uwagi techniczne dotyczące transmisji prosimy przesyłać przez email do  Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć  
Zapraszamy do grona naszych subskrybentów.

 

Przekaz internetowy jest dostępny 24 g. na dobę.


 

 

Nabożeństwo  Majowe  Codziennie

g. 19.30

Niedziela

g. 17.45

Tematyka – Cuda w Lurdes 

  

 

     


 


    Sakrament Bierzmowania 26.05.2021 r.

                        środa g. 19.00

Zapraszamy Młodzież, Świadków, Rodziców

( jesteśmy ograniczeni miejscem ) w internecie jest transmisja.

21.05.21 r. Piątek g. 20.00 Wieczór Uwielbienia ( przed S.B.).

24.05.21 r. Poniedziałek g. 20.00 Próba w Kościele

24.05  g. 18.30 - 20.00 spowiedź – Panie

( sugestia)

25.05. g. 18.30 – 20.00 – spowiedź Panowie

( sugestia).

Ostateczne uzupełnienie dokumentów

( zamykamy listę ).

07.05.2021 r. g. 19.00 ( Kaplica )

08.05.2021 r. Po Mszy o g. 18.30 Kościół – zakrystia

 


 

 

Rocznica I Komunii Św.

13.06. 2021 r.

g. 10.30 – Sp. 16.

g. 13.00 – Primus

BEZ PRÓBY

Spowiedź

Piątek 11.06 21. r.

g. 18.00 Sp. 16.

g. 18.30 Primus


 

 

LIST METROPOLITY WARSZAWSKIEGO
PRZED PLANOWANYMI BEATYFIKACJAMI
I PO POWROCIE Z LECZENIA SZPITALNEGO

 

Kochani Diecezjanie,
Drodzy Kapłani diecezjalni i zakonni,
Siostry zakonne i wierni świeccy!

Na początku maja, miesiąca maryjnego, piszę to słowo jako Wasz biskup, kierowany troską o najbliższe wydarzenia w naszej archidiecezji, ale również z wdzięcznością, jaką chcę wyrazić Panu Bogu za dar życia i Waszą obecność przy mnie w ostatnich tygodniach.

1. Siódmego czerwca ubiegłego roku miała się odbyć beatyfikacja Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Tak się wydarzyło, zrządzeniem Bożej Opatrzności, że z powodu pandemii koronawirusa okazała się niemożliwa. Ojciec Święty Franciszek przyjął nową datę 12 września 2021 roku jako dzień beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i naszego arcybiskupa. Bogu dzięki. Ufamy, że będzie to termin możliwy i realny na przeprowadzenie beatyfikacji w Warszawie na miarę aktualnych możliwości pandemicznych. I taką uroczystość przygotujemy w tym dniu w stolicy. Będzie to beatyfikacja wspólna: kardynała Stefana Wyszyńskiego i założycielki Lasek Matki Elżbiety Róży Czackiej. Oboje byli związani ze sobą przez podobieństwo duchowości zarówno w czasie II wojny, jak i w czasie powojennym. Delegatem Ojca Świętego na tę uroczystość będzie Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro.

2. Zapewne w czasie najbliższych miesięcy dowiemy się więcej o obojgu kandydatach na ołtarze, podobnie jak poznawaliśmy życie i dzieło kard. Stefana Wyszyńskiego. Prymas Tysiąclecia jest postacią wielką i wielowymiarową. Najpierw ksiądz, biskup lubelski, arcybiskup gnieźnieński i warszawski, a następnie Prymas Polski. Bez wątpienia był najbardziej znaczącym przywódcą i pasterzem Kościoła w Polsce w XX wieku. Zasłynął przede wszystkim zdecydowaną obroną Chrystusowego Kościoła przed zalewem komunizmu w Polsce i Europie środkowo-wschodniej. Niewątpliwie był człowiekiem wielkiej miłości i poświęcenia, które kierowało nim ku Kościołowi, ku Matce Najświętszej, ku Polsce, ku każdemu człowiekowi, o którego godność i wolność zabiegał, także ku nieprzyjaciołom. Nade wszystko był świętym, co zostało uznane przez Kościół. Takiego patrona nam potrzeba na współczesne czasy Kościoła, Ojczyzny i świata. Także na czas pandemii, w którym przypadnie jego beatyfikacja. Niech tych kilka myśli o kardynale Wyszyńskim i beatyfikacji w tym momencie wystarczy.

3. Matka Elżbieta Róża Czacka urodziła się 22 października 1876 roku w Białej Cerkwi na Ukrainie. We wczesnej młodości straciła bezpowrotnie wzrok. Była osobą o niezwykłej duchowości. Nie załamała się ani nie zamknęła w sobie, ale postanowiła służyć innym, sobie podobnym. Mając możliwości, objechała różne kraje i ośrodki, by zdobyć wiedzę i umiejętności. Pod Warszawą założyła dzieło Lasek, które składa się z Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi zajmującego się wychowaniem niewidomych i niedowidzących, a w nim – szkół różnego szczebla.

Dla tego dzieła powołała Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Stworzyła też w okresie międzywojennym i po wojnie, istniejące aż do dziś, szczególne środowisko intelektualne mające wpływ na formację polskiej inteligencji od prawie stu lat. Spotkali się oboje z Wyszyńskim dość wcześnie. Prawdopodobnie już wtedy, gdy ks. Władysław Korniłowicz był ojcem duchownym na powstałym Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, na którym studiował i pracował przed wojną ks. Stefan Wyszyński. Ks. Korniłowicz zaś, zresztą także kandydat na ołtarze, był jednym z bliskich współpracowników Matki Elżbiety Róży Czackiej.

Potem ich drogi z Matką Elżbietą spotkały się podczas II wojny i Powstania Warszawskiego, gdy ks. Wyszyński jako kapelan Armii Krajowej i Powstania Warszawskiego ukrywał się w Laskach. Oboje współpracowali zarówno podczas wojennych czasów, jak po pewnej przerwie od 1948 roku, gdy został arcybiskupem warszawskim i prymasem. Prymas Tysiąclecia był blisko związany z Laskami i Matką Czacką aż do jej śmierci w latach sześćdziesiątych. Ta wielka założycielka Lasek zmarła w opinii świętości 15 maja 1961 roku, a jej proces beatyfikacyjny jest zakończony. Razem, 12 września w Warszawie, będą ogłoszeni błogosławionymi Kościoła. Wydaje się, że nie potrzeba dodatkowych uzasadnień dla tej podwójnej beatyfikacji.

4. Przy tej okazji pragnę przypomnieć, że wszyscy żyjemy w okresie pandemii, w świecie i w Polsce. Beatyfikacja będzie taka, na jaką czas i sytuacja pozwoli. Nasze życie duchowe i duszpasterskie, niestety, także musi trwać w wymogach sanitarno-epidemiologicznych. Dotyczy to niedzielnych Mszy Świętych i spowiedzi, ale także wydarzeń okazjonalnych, takich jak Pierwsza Komunia i bierzmowanie, śluby i pogrzeby. Pandemia COVID-19 naprawdę istnieje. Wielu ludzi, wiele rodzin jej doświadczyło, wielu chorych zmarło. Ja sam doświadczyłem jej skutków.

W tym roku w naszej archidiecezji nie ma wizytacji biskupich. Jednakże bierzmowania, Pierwsze Komunie, a także różne formy pracy duszpasterskiej, muszą się odbyć. Bardzo proszę księży i rodziców, aby ustalali takie sposoby głębokiego przeżycia tych uroczystości, które będą bezpieczne dla ich uczestników i zgodne z przepisami sanitarnymi. Musimy wspólnie z władzami rządowymi i samorządowymi, z naszymi sąsiadami przeżyć ten trudny czas, zachowując słuszne pandemiczne obostrzenia.

5. Na koniec pragnę gorąco podziękować Panu Bogu i wielu ludziom. Najpierw naszym biskupom pomocniczym i biskupom rezydentom w naszej archidiecezji za owocną i piękną służbę, szczególnie w czasie świąt Zmartwychwstania Pańskiego i w okresie wielkanocnym, także w czasie mojej nieobecności.

Dziękuję drogim księżom, diecezjalnym i zakonnym, za zwyczajną, choć trudną pracę duszpasterską w parafiach i dostosowanie się do trudnych warunków pandemii. Konkretnie dziękuję wszystkim księżom proboszczom, wikariuszom, rezydentom, profesorom obu uczelni i seminariów, a także księżom emerytom.

Nie ukrywam, że cieszę się i ogarniam modlitwą nowych neoprezbiterów i diakonów, i modlę się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Dziękuję osobom życia konsekrowanego i licznemu gronu ludzi świeckich za zaangażowanie w prace archidiecezji: w parafiach, różnych grupach, wspólnotach i instytucjach. Dziękuję wam wszystkim – współbraciom i siostrom w sakramencie chrztu. Jestem z Wami zawsze, a zwłaszcza w tych miesiącach.

Szczególnie, chcę być razem z odpowiedzialnymi za trudny czas walki z koronawirusem, a więc: z władzami odpowiedzialnymi za służbę zdrowia. Doceniam – i to także z własnego doświadczenia – pracę lekarzy, pielęgniarek, salowych, farmaceutów, rehabilitantów i całego personelu medycznego. Serdecznie za nią dziękuję.

W tym podziękowaniu nie może zabraknąć podziękowania za modlitwę oraz wyrazy pamięci i łączności ze mną w mojej chorobie: ze strony kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz ludzi świeckich, którzy dawali temu wyraz na różne sposoby. Przepraszam, że nie zawsze odpowiadałem. Wszystkim bardzo dziękuję i odwzajemniam tę życzliwość oraz duchowe wsparcie swoją codzienną modlitwą.

Na czas kilku miesięcy przygotowania bezpośredniego i oczekiwania na podwójną beatyfikację z serca Wam błogosławię. A nowi błogosławieni patronowie – kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka niech wypraszają wszystkim potrzebne łaski.

 

† Kardynał Kazimierz Nycz
Wasz biskup

                    
 

 


                                                                                                                   

Zmieniony ( 08.05.2021. )
 
INTENCJE PDF Drukuj Email
Wpisał: Ignacy Dziewiątkowski   
23.09.2016.


 

 

Ptk. 14.05.21 r.  

g. 7.00 + Cezarego Melanowicz 14.

g. 7.00 + Jadwigi Nalej G.13.

g. 8.00 + Zenona Kazany od uczestników pogrzebu 

g. 8.00 + Mariana Matosek G.14.

g. 15.00 + Mieczysława Bartysia  w XII r. śm. 

g. 19.00 *  Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.13.

Sob.15.05.21 r

g. 7.00 + Cezarego Melenowicz G.15.

g. 8.00 + Mariana Matosek G.15.

g. 8.00 +  Jadwigi Nalej G.14.

g. 8.00 * Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.14.

g. 8.00 + Zofii Stajkowskiej i za C.R.

g. 10.00 * I Komunia Św. Sp.16 III A

g. 12.00 * I Komunia Św. Sp.16 III B 

g. 19.00 * O Bł. Boże i łaski dla Agnieszki i Marcina w X r. S.M. ( dzieci Hanna 9L, Bruno 7L, Iwo 6L, Zuzia 2L, czekają na piąte dziecko ) i za C.R. Brzozowiec

Ndz.16.05.21 r. WNIEBOWSTĄPIENIE

g. 7.30 +  Urszuli Dzikowskiej w I r. śm. i za C.R.

g. 7.30 * Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.15.

g. 9.00 + Feliksa Ćwiek z racji imienin i  Janiny i za C.R.

g. 9.00 * O Bł. Boże i łaski dla Andrzeja Derlackiego, Heleny Głąbskiej, Leny Kowalskiej, Jerzego Jasińskiego, Marka Kornickiego od członków chóru parafialnego 

g. 10.30 + Mariana Matosek G.16.

g. 11.45 + ZBIOROWA +

* Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.15.

+ Jadwigi Nalej G.15. 

* O Bł. Boze i łaski dla przyjmującego S. Chrztu Jędrzeja Stanisława Sankowskiego, Jego Rodziców , Chrzestnych, oraz o dary Ducha Św. dla Andrzeja z racji imienin i za C.R. 

g. 13.00 + ZBIOROWA

* Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.15.

* O Bł. Boże i łaski dla Tomasza z racji XVIII r. ur. i za C.R. 

+ Janusza Wąsowskiego i za C.R. 

g. 15.00 + Zdzisławy i Jana  Floryan

g. 18.30 + Cezarego Melanowicz G.16.

g. 20.00 + Jadwigi Nalej G.15.

  Ndz.16.05.21 r. KAPLICA DZIECI

g. 10.30 * 

g. 13.00 + Leona Przybylak i za C.R. o radość zbawienia

Pon.17.05.21 r.

g. 7.00 + Cezarego Melanowicz G.17.

g. 7.00 * O Bł. Boze i łaski dla Tomasza z racji XVIII r. ur. i za C.R.

g. 8.00 + Anny Piwnik w VIII r. śm. i za C.R.

g. 8.00 + Jadwigi Nalej G.16.

g. 15.00 + Mariana Matosek G.17.

g. 17.00 * Kaplica * I Komunia Sp.16 kl. III A + 

g. 19.00 * Kaplica * I Komunia Św. Sp. 16. Kl.III B + Zofii i Henryka i za C.R. Piotrowskich

g. 19.00 * Kaplica + Jacka Gasińskiego w VI r. śm. Haliny Gasińskiej w 30 dni po śm. 

g. 19.00 * Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.16.

Wtr 18.05.21 r. 

g. 7.00 + Cezarego Melanowicz G.18. 

g. 7.00 + W intencji Dusz czyśćcowych

g. 8.00 *  Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.17.

g. 8.00 + Jadwigi Nalej G.17. 

g. 15.00 + Mariana Matosek G.18.

g. 19.00 + Zofii i Andrzeja z racji imienin i za C.R. 

Śrd 19.05.21 r.

g. 7.00 + Mariana Matosek G.19. 

g. 7.00 +  Cezarego Melanowicz G.19.

g. 8.00 +  Jadwigi Nalej G.18.

g. 8.00 *  Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.18.

g. 15.00 + Zofii i Henryka, Tadeusza i za C.R. Pietrachowicz

g. 19.00 + Nowenna do Matki B. 

* Za Dusze w czyśćcu cierpiące

* Za ofiarodawców na rzecz budowy

 Mariana Matosek G.19. 

+  Cezarego Melanowicz G.19.

 Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.18.

 + Jadwigi Nalej G.18.

+ Hanny Rzuchowskiej w X r. śm., Andrzeja Rzuchowskiego, Zofii i Zygmunta Stokowskich, Tadeusza Stokowskiego, Zofii i Józefa Rzuchowskich, Barbary Tomczak, Eugeniusza Michalskiego, Feliksa Frontczak. 

Czwt 20.05.21 r. 

g. 7.00 +  Mariana Matosek G.20.

g. 7.00 + Cezarego Melanowicz G.20.

g. 8.00 +   Mariana Matosek G.19. 

g. 8.00 *  Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.19.

g. 15.00 +  Zenona Kazany od uczestników pogrzebu

g. 19.00 + Nowenna do Ojca Pio.  +

* Za Dusze w czyśćcu cierpiące

* Za ofiarodawców na rzecz budowy

 Mariana Matosek G.20. 

+  Cezarego Melanowicz G.20.

 Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.19.

+ Jadwigi Nalej G.19.

Ptk. 21.05.21 r.  

g. 7.00 + Cezarego Melanowicz 21.

g. 7.00 + Jadwigi Nalej G.20.

g. 8.00 + Aleksandra (ON ) Dobę i za C.R.

g. 8.00 + Dr. Jana Jaroszewskiego

g. 15.00 + Mariana Matosek G.21.

g. 19.00 *  Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.20.

Sob.22.05.21 r

g. 7.00 + Cezarego Melenowicz G.22.

g. 8.00 + Mariana Matosek G.22.

g. 8.00 +  Jadwigi Nalej G.21.

g. 8.00 * Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.21.

g. 8.00 + Zbigniewa Skiby w XV r. śm., Marii i Józefa Sysaków

g. 10.00 * I Komunia Sp.16 kl. III C

g. 12.00 * I Komunia Św. Sp. 16. kl. III D 

g. 19.00 * O Bł. Boże i Dary Ducha Św. dla organizacji Harcerskiej Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej

Ndz.23.05.21 r. Zesłanie Ducha Św. na M.B. i Apostołów

g. 7.30 +  Cezarego Melanowicz G.23.

g. 7.30 * Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.22.

g. 9.00 + Mariana Matosek G.23.

g. 10.30 + Jadwigi Nalej G.22. 

g. 11.45 + ZBIOROWA +

* Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.22.

+ Jadwigi Nalej G.22. 

* O Bł. Boze dla Dariusza ( dziecko ) i Jego Rodziców

+ Joanny z racji Imienin i za C.R. 

+ Ewy i Edwarda Skrzypczaków, Krystyny Sikorskiej 

g. 13.00 + ZBIOROWA

* Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.22.

g. 15.00 + Anny Horubała w V r. śm. C.R. Horubała, Jedrzejczaków, Zawiślak, Łyczaków, Gąsiorów, Adamczuków

g. 18.30 + Mariusza Wingralka i za C.R.

g. 20.00 + Beaty Perkowskiej i za C.R.

  Ndz.23.05.21 r. KAPLICA DZIECI

g. 10.30 * O Bł. Boze i łaski dla Zosi i Karoliny z okazji XIII r. ur. i za C.R. 

g. 13.00 * 

Pon.24.05.21 r.

g. 7.00 + Cezarego Melanowicz G24.

g. 7.00 * Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.23.

g. 8.00 + Iwony Gorzkowskiej i Jej Rodziców i Dziadków 

g. 8.00 + Jadwigi Nalej G.23.

g. 15.00 + Mariana Matosek G.24.

g. 17.00 * Kaplica * I Komunia Sp.16 kl. III C +

g. 19.00 * Kaplica * I Komunia Św. Sp. 16. Kl. III D + 

g. 19.00 * O Bł. Boże i łaski dla Joanny i Jacka z Rodziną

Wtr 25.05.21 r. 

g. 7.00 + Cezarego Melanowicz G.25. 

g. 7.00 * O Bł. Boze i dary Ducha Św. dla Tymoteusza z racji IV r. ur. i za C.R.

g. 8.00 * O Bł. Boze i potrzebne łaski , dar zdrowia dla P. Wiesławy z racji urodzin i imienin i za C.R.

g. 8.00 + Jadwigi Nalej G.24. 

g. 15.00 + Mariana Matosek G.25.

g. 19.00 + Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.124.

Śrd 26.05.21 r.

g. 7.00 + Mariana Matosek G.26. 

g. 7.00 +  Cezarego Melanowicz G.26.

g. 8.00 +  Jadwigi Nalej G.25.

g. 8.00 *  Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.25.

g. 8.00 * O Bł. Boze dla Elżbiety i Piotra oraz dla dzieci Magdaleny (29L), Michała (26L), Grzegorza (14L) i za C.R.

g. 15.00 + Zenona Kazany od uczestników pogrzebu

g. 19.00 + Sakrament Bierzmowania x. Bp. Rafała Markowski w intencji młodzieży

Czwt 27.05.21 r. 

g. 7.00 +  Mariana Matosek G.27.

g. 7.00 + Cezarego Melanowicz G.27.

g. 8.00 +   Mariana Matosek G.26. 

g. 8.00 *  Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.26.

g. 15.00 + 

g. 19.00 + Nowenna do Ojca Pio.  +

* Za Dusze w czyśćcu cierpiące

* Za ofiarodawców na rzecz budowy

 Mariana Matosek G.27. 

+  Cezarego Melanowicz G.27.

 Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.26.

+ Jadwigi Nalej G.26.

Ptk. 28.05.21 r.  

g. 7.00 + Cezarego Melanowicz 28.

g. 7.00 + Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.27.

g. 8.00 + Jadwigi Nalej G.27.

g. 8.00 + 

g. 15.00 + Mariana Matosek G.28.

g. 19.00 + Ireny i Jana Mazur i za C.R.

Sob.29.05.21 r.

g. 7.00 + Cezarego Melenowicz G.29.

g. 8.00 + Mariana Matosek G.28.

g. 8.00 +  Jadwigi Nalej G.28.

g. 8.00 * Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.28.

g. 8.00 + Kazimierza Antonika w I r. śm., Marii Antonik, Adama i Wiktorii Antoników, Michała i Władysławy Dutkiewicz, Ireny Włodarskiej

g. 19.00 + 

Ndz.30.05.21 r. Niedziela Trójcy Przenajświętszej

g. 7.30 +  Cezarego Melanowicz G.30.

g. 7.30 * Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.29.

g. 9.00 + Mariana Matosek G.30.

g. 10.30 + Barbary i Wiesława Sotomskich i za C.R.

g. 11.45 + ZBIOROWA +

* Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.29.

+ Jadwigi Nalej G.29. 

g. 13.00 + ZBIOROWA

* Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.29.

g. 15.00 + Jadwigi Nalej G.29.

g. 18.30 + Wiesławy i Stanisława Witeskich

g. 20.00 * O Bł. Boze i potrzebne łaski, dziękując Bogu za 70 lat życia Bogdana i za C.R,

  Ndz.30.05.21 r. KAPLICA DZIECI

g. 10.30 * 

g. 13.00 *

 Pon.31.05.21 r.

g. 7.00 + Zenona Kazany od uczestników pogrzebu

g. 7.00 * 

g. 8.00 + Magdaleny Katyńskiej i za C.R. 

g. 8.00 + 

g. 15.00 + Jadwigi Nalej G.30.

g. 19.00 * Dziękczynna za Księży posługujących zw naszej parafii oraz za wszystkich których spotkaliśmy na naszej drodze życia G.30.

 Wtr 01.06.21 r. 

g. 7.00 * Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.1.

g. 7.00 + Wiesławy i Bolesława Caban G.1.

g. 8.00 + Aurelii i Józefa Kuzdra G.1.

g. 8.00 + Bohdana Milczarek z racji urodzin i za C.R.

g. 15.00 + Stanisława Norkowskiego G.1.

g. 19.00 + Małgorzaty Głowackiej w VIII r. śm. i za C.R., oraz o Bł. Boze i mądrość dla C.R. i dla dzieci.

Śrd 02.06.21 r.

g. 7.00 + Wiesławy i Bolesława Caban G.2.

g. 7.00 + + Stanisława Norkowskiego G.2.

g. 8.00 +  Aurelii i Józefa Kuzdra G.2.

g. 8.00 + Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.2.

g. 15.00 * O Bł. Boze i zdrowie dla Claudii z racji urodzin o Bożą wolę w życiu i za C.R. Leskich

g. 19.00 + Nowenna do M. Bożej  +

* Za Dusze w czyśćcu cierpiące

* Za ofiarodawców na rzecz budowy

+ Wiesławy i Bolesława Caban G.2.

+ Stanisława Norkowskiego G.2. 

+ Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.2.

+ Aurelii i Józefa Kuzdra G.2.

Czwt 03.06.21 r.  BOŻE CIAŁO

g. 7.30 +   Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.3.

g. 9.00 +  Aurelii i Józefa Kuzdra G.3.

 g. 10.30 * O Bł. Boże i łaski dla Aliny i Ryszarda w 30 r. S.M. w imieniny Aliny  za C.R. Hryniewskich za dzieci .......... i Szymona

g. 10.30 * O Powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za księży posługujących w naszej parafii

g. 18.30 + Stanisława Norkowskiego G.3.

g. 20.00 + Wiesławy i Bolesława Caban G.3.

Ptk. 04.03.21 r.   I Piątek Miesiąca

g. 7.00 * O Bł. Boze dla Stasia ( 2 L)  z okazji urodzin i  dla jego Rodziców i za C.R.

g. 7.00 + Aurelii i Józefa Kuzdra G.4.

g. 8.00 + Leokadii, Tadeusza i Stanisława Cychowskich i za C.R.

g. 8.00 +  Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.4.

g. 15.00 * O nawrócenie i przebłaganie za grzechy w Rodzinie i o Boże Błogosławieństwo

g. 18.00 + Stanisława Norkowskiego G.4.

g. 19.00 + Dziękczynna za Dar J.P. II i o Bł. Boze i opiekę dla Grupy Santo Subito

g. 21.00 +  Wiesławy i Bolesława Caban G.4.

Sob.05.06.21 r.

g. 7.00 + Michała (ON) Kromka

g. 8.00 + Wiesławy i Bolesława Caban G.5.

g. 8.00 +  Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.5.

g. 8.00 + Msza przebłagalna za grzechy przeciwko Bogu Ojcu i jego Matce - Grupa Ojca Pio.

g. 8.00 + Aurelii i Józefa Kuzdra G.5.

g. 19.00 + Stanisława Norkowskiego G.5.

Ndz.06.06.21 r.  X Niedziela Zwykła 

g. 7.30 + Aurelii i Józefa Kuzdra G.6.

g. 9.00 * Od chóru * O Bł. Boże z racji imienin dla Leszka Darowskiego, Jolanty Jamróż, Jolanty Krawczyk, Aliny Hryniewskiej

g. 10.30 + O Bł. Boże i łaski dla Państwa Grażyny i Jana w 45 r. S.M. za C.R. Gibki w 70 r. ur. Jana ,za dzieci i wnuki

g. 11.45 + ZBIOROWA

+ Aurelii i Józefa Kuzdra G.6.

+  Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.6.

+ Heleny i Mieczysława Kolasińskich  

g. 13.00 + ZBIOROWA

*  Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.6.

g. 15.00 + Stanisława Norkowskiego G.6.

g. 18.30 + Krystyny Kowalczyk w IV r. śm. i za C.R.

g. 20.00 + Wiesławy i Bolesława Caban G.6.

  Ndz.06.06.21 r. KAPLICA DZIECI

g. 10.30 *  Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.6. ( tylko ta jedna).

g. 13.00 * O Bł. Boże i Dary Ducha Św. dla Macieja w III r. ur.  o opiekę M.B. i św. Józefa i za C.R.

 Pon.07.06.21 r.

g. 7.00 + Wiesławy i Bolesława Caban G.7.

g. 7.00 * 

g. 8.00 * Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.7.

g. 8.00 + Aurelii i Józefa Kuzdra G.7.

g. 15.00 + Stanisława Norkowskiego G.7.

g. 19.00 + Marianny, Jana, Krzysztofa Babickich

 Wtr 08.06.21 r. 

g. 7.00 *O Bł. Boże i Dary Ducha Św. dla Dagmary w 44 r. ur.  o opiekę M.B.

g. 7.00 +

g. 8.00 + Aurelii i Józefa Kuzdra G.8.

g. 8.00 * Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.8.

g. 15.00 + Stanisława Norkowskiego G.8.

g. 19.00 + Wiesławy i Bolesława Caban G.8.

Śrd 09.06.21 r.

g. 7.00 + Wiesławy i Bolesława Caban G.9.

g. 7.00 + + Stanisława Norkowskiego G.9.

g. 8.00 +  Aurelii i Józefa Kuzdra G.9.

g. 8.00 + Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.9.

g. 15.00 * 

g. 19.00 + Nowenna do M. Bożej  +

* Za Dusze w czyśćcu cierpiące

* Za ofiarodawców na rzecz budowy

+ Wiesławy i Bolesława Caban G.9.

+ Stanisława Norkowskiego G.9. 

+ Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.9.

+ Aurelii i Józefa Kuzdra G.9.

Czwt 10.06.21 r. 

g. 7.00 +   Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.10.

g. 7.00 + Wiesławy i Bolesława Caban G.10. 

g. 8.00 +  Aurelii i Józefa Kuzdra G.10.

 g.8.00 + Stanisława Norkowskiego G.10.

g.15.00 + 

g. 19.00 + Nowenna do Ojca Pio +

* Za Dusze w czyśćcu cierpiące

* Za ofiarodawców na rzecz budowy

+ Wiesławy i Bolesława Caban G.10.

+ Stanisława Norkowskiego G.10. 

+ Dziękczynna za Dar małżeństww naszej parafii i w naszych domach. G.10.

+ Aurelii i Józefa Kuzdra G.10.

Ptk. 11.03.21 r.

g. 7.00 *  Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.11.

g. 7.00 + Wiesławy i Bolesława caban G.11.

g. 8.00 + Aurelii i Józefa Kuzdra G.11.

g. 8.00 + 

g. 15.00 + Stanisława Norkowskiego G.11.

g. 19.00 + Aliny Zambrzyckiej i za zmarłych którzy pracowali na bazarku przy Wąwozowej

Sob.12.06.21 r.

g. 7.00 * O Bł. Boze i łaski dla Doroty z racji urodzin i za C.R.

g. 8.00 + Wiesławy i Bolesława Caban G.12.

g. 8.00 +  Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.12.

g. 8.00 + Genowefy i Hieronima i za C.R. Jaworowskich i Gumkowskich

g. 8.00 + Aurelii i Józefa Kuzdra G.12.

g. 19.00 + Stanisława Norkowskiego G.12.

Ndz.13.06.21 r.  XI Niedziela Zwykła 

g. 7.30 + Aurelii i Józefa Kuzdra G.13.

g. 9.00 * Od chóru * O Bł. Boże z racji imienin dla Elzbiety Gąsowskiej, Anny Derlackiej, Anny Szysz

g. 9.00 * O Bł. Boże i łaski dla Rudolfa Messerli w 53 r. ur.  od żony i córek 

g. 10.30 + O Bł. Boże i łaski dla Zuzi w XIV r. ur.  i dla Pawła 43 r. ur. i za C.R.

g. 11.45 + ZBIOROWA

+ Aurelii i Józefa Kuzdra G.13.

+  Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.13.

g. 13.00 + ZBIOROWA

*  Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.13.

+ Stefanii i Antoniego Frankowskich,

+ Zygmunta Paszyn w XXIII r. śm. i za C.R.

* O Bł. Boze i Dary Ducha Św. dla Kamili i Rafała  i Ich Dzieci z okazji kolejnej Rocznicy S.M. 

g. 15.00 + Stanisława Norkowskiego G.13.

g. 18.30 + Aleksandra Dawidziuk w XV r. śm. , Zofii Kudłacz w II r. śm.

g. 20.00 + Wiesławy i Bolesława Caban G.13.

  Ndz.13.06.21 r. KAPLICA DZIECI

g. 10.30 *  Dziękczynna za Dar małżeństw w naszej parafii i w naszych domach. G.13. ( tylko ta jedna).

g. 13.00 * 

   

 


  


  

 


 

    

 
 

 


 

 
 

  

 
 

 


 

 
 

  

 
 

 


 

 
 

  

  


 

  

 

  

 

  
 


 

 


 

  

 

  

 

  
 


 

  

  

  


 

  

 

  

 

  
 


 

 


 

  

 

  

 

  
 


 

  
 

  
  
  
 
  


 
 


 


 
 


 
 


 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 

 


 

 

 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 

 

 


 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 13.05.2021. )
 
ogłoszenia PDF Drukuj Email
Wpisał: Ignacy Dziewiątkowski   
09.06.2009.

 Podstawą do wystawienia jakiegokolwiek dokumentu w kancelarii jest przynależność do parafii Ojca Pio, co potwierdza Wizyta Duszpasterska zwana „KOLĘDĄ”.

  KOLĘDA   tel.   22 4934568  lub email Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Jeżeli ksiądz nas ominął lub byliśmy nieobecni.

prosimy pozostawić adres i numer tel. do oddzwonienia. Pozdrawiam ks. Ignacy  

 

                                 

 VI Niedziele po Wielkanocy

09.05.2021. r.

 

1. Dziś po Mszy o g. 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że od poniedziałku do piątku w kościele po Mszy o g. 15.00 jest wystawiony najświętszy Sakrament i możliwość spokojnej adoracji Pana Jezusa.

2. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. Codziennie po Mszy wieczornej śpiewać będziemy Litanię Loretańską do M.B. ( ok. g. 19.30, tylko w niedzielę o g.17.45. Tematem tegorocznych rozważań będą Cudowne uzdrowienia w Lourdes.

3. Jutro podczas Mszy o g. 19.0 modlimy się za naszych zmarłych – Msza Wypominkowa , potem w ich intencji śpiewamy Litanię Loretańską.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Św. przygotowującą nas do tej Uroczystości w niedzielę 23.05.br.

5. Przypominamy, że w niedzielę 30.05 kończymy okres Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Warto pamiętać o tym obowiązku naszej Wiary.

6. Od jutra powracamy do prób chóru Parafialnego. Wszystkich chętnych do śpiewu zapraszamy o

g. 20 00 do Domu Parafialnego. Przyjmujemy wszystkich chętnych z dobra wolą do śpiewu.

 7. We środę o 20.00 zapraszamy wszystkich szafarzy Komunii Św. i dorosłych ministrantów na spotkanie formacyjno - modlitewne. Jest ono otwarte dla wszystkich dorosłych mężczyzn, którzy chcą odnaleźć się przy ołtarzu naszej parafii. Zapraszamy.

8. Na stronie internetowej parafii umieściliśmy List ks. Kardynała Nycza, który kieruje do wiernych. Zachęcamy do krótkiej lektury.

8. W Najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę Św, o g. 19.00 połączoną z Sakramentem Namaszczenia Chorych, po której nastąpi specjalna modlitwę za chorych i cierpiących z nadzieją na uzdrowienie.

Z racji wspomnienia tego dnia MB Fatimskiej, tematem spotkania będzie cierpienie rozumiane jako pokuta za grzech w świetle Bożego Miłosierdzia. Wysłuchamy świadectwa osoby dotkniętej przez Miłosiernego Jezusa w środku Afryki. Spotkanie modlitewne wypełniać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec oraz specjalne błogosławieństwo relikwiami.

9. Serdecznie zapraszamy ministrantów na spotkania formacyjne. W poniedziałek  o. 20.00 starszych, w środę o. g. 18.00 młodszych.

10.Bardzo serdecznie prosimy o zakładanie maseczek ochronnych w przestrzeni Kościoła. Dbajmy o bezpieczeństwo każdego z nas. Bardzo łatwo jest się zarazić przez lekceważące podejście do sprawy. Dziękuję za wysłuchanie.

 

 

 

Sakrament Bierzmowania 26.05.2021 r. środa

g. 19.00

Zapraszamy Młodzież, Świadków, Rodziców

( jesteśmy ograniczeni miejscem ) w internecie jest transmisja.

21.05.21 r. Piątek g. 20.00 Wieczór Uwielbienia ( przed S.B.).

24.05.21 r. Poniedziałek g. 20.00 Próba w Kościele

24.05  g. 18.30 - 20.00 spowiedź – Panie

( sugestia)

25.05. g. 18.30 – 20.00 – spowiedź Panowie

( sugestia).

Ostateczne uzupełnienie dokumentów

( zamykamy listę ).

07.05.2021 r. g. 19.00 ( Kaplica )

08.05.2021 r. Po Mszy o g. 18.30 Kościół – zakrystia

 

Rocznica I Komunii Św.

13.06. 2021 r.

g. 10.30 – Sp. 16.

g. 13.00 – Primus

BEZ PRÓBY

Spowiedź

Piątek 11.06 21. r.

g. 18.00 Sp. 16.

g. 18.30 Primus

  

Zmieniony ( 09.05.2021. )
Czytaj całość…
 
Nabożeństwo Różańcowe PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.10.2006.
... do rozwinięcia
 
Św. Ojciec Pio - nasz Patron PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.10.2006.

Święty Ojciec Pio z Pietrelciny (Francesco Forgione - znany jako O. Pio). Obdarzony darem bilokacji, zaznaczał swoją obecność wśród potrzebujących jego pomocy.

Więcej: życiorys Ojca Pio do beatyfikacji (na stronie Kapucynów). Kanonizacja (z witryny opoka.org.pl).

Zmieniony ( 11.07.2009. )
 
Budowa kościoła - Dlaczego PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.10.2006.
  • Liczba mieszkańców
  • Dzieci
  • Plany wykorzystania obecnej kaplicy

... do rozwinięcia.


Kilka słów wyjaśnienia znajdziesz też w wypowiedziach Ks. Proboszcza na forum. Np. http://www.opio.pl/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=73&func=view&id=221 lub http://www.opio.pl/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=73&func=view&id=1031&catid=4

Zobacz też zdjęcia z budowy: Galeria

Wsparcie budowy naszego kościoła - konto parafii.

Zmieniony ( 02.11.2008. )
 
Ogólne informacje o parafii św. Ojca Pio w Warszawie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.10.2006.

Tekst do rozwinięcia ...

Zmieniony ( 19.12.2006. )
 
 
Parafia Rzymsko-Katolicka sw. Ojca Pio