ogłoszenia PDF Drukuj Email
Wpisał: Ignacy Dziewiątkowski   
09.06.2009.

 Podstawą do wystawienia jakiegokolwiek dokumentu w kancelarii jest przynależność do parafii Ojca Pio, co potwierdza Wizyta Duszpasterska zwana „KOLĘDĄ”.

  KOLĘDA   tel.   22 448418 i 81  lub email Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Jeżeli ksiądz nas ominął lub byliśmy nieobecni.

prosimy pozostawić adres i numer tel. do oddzwonienia. Pozdrawiam ks. Ignacy


Niedziela Zesłania Ducha Św.

28.05.2023r.

 


1. Na stoliku przy wejściu znajdziemy prasę katolicką.

2. Dziś o g. 17.45 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy na Nabożeństwo Majowe.

3. Od czwartku rozpoczynamy czerwiec i nabożeństwa do N.S.P.J. Litanię będziemy śpiewać codziennie po Mszy ok g. 19.30 a w niedzielę o g. 17.45 połączona z różańcem za zmarłych.

4. W gablocie przed Kościołem znajdziemy podziękowanie Sióstr Sercanek za zbiórkę na rzecz dzieci z domów dziecka na Ukrainie, oraz dokument o rezultatach w/w zbiórki. Bóg Zapłać.

5. Najbliższy Piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy na każdej Mszy, a wieczorem 0d g. 18.00 w Kaplicy podczas Mszy dla dzieci, oraz w Kościele. Msza dla dorosłych o g. 19.00, potem Nabożeństwo czerwcowe i różaniec prowadzony przez Wspólnotę Santo Subitto, a o 21.00 Msza dla młodzieży.

6. Przypominamy, że w najbliższą niedzielę kończymy tegoroczny okres Komunii Wielkanocnej, która dla katolików jest obowiązująca.

7. Ks. Mariusz podczas wakacji (2 – 11 sierpnia ) organizuje wyjazd w Tatry dla Dzieci i Młodzieży , które miło chcą spędzić czas. Zainteresowanych odsyłamy do ks. Mariusza po bliższe informacje.

8. Ks. Łukasz zapraszamy ministrantów na wakacyjny wyjazd integracyjny do Przemyśla w dniach 26 - 30 czerwca. Zapraszamy także tatusiów, którzy chcą w ten sposób spędzić czas ze swoimi synami. Zainteresowanych prosimy o kontakt ks. Łukaszem.

9. W najbliższą niedzielę obchodzimy w naszej Diecezji XVI Święto Dziękczynienia. Rozpocznie się ono procesją z placu Marszałka Piłsudskiego o g. 7.40  ( trasa wywieszona jest w gablocie ), a o g. 12.00 przy udziale Episkopatu Polski zostanie odprawiona Msza Św. w Świątyni Opatrzności Bożej. Tego dnia na prośbę ks. Kardynała będą zbierane dodatkowe ofiary od chętnych na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

10. Od czwartku rozpoczynamy Dziękczynną Mszę Gregoriańską za dar Małżeństw i Rodzin w naszej parafii. Przy Chrzcielnicy znajdziemy karteczki na których możemy zapisać imiona, nazwiska, staż małżeński Tych za których chcemy się modlić.

11. We wtorek za tydzień  06 czerwca o g. 18.00 zapraszamy dziewczynki  na próbę sypania kwiatków przed procesją Bożego Ciała. Jeżeli ktoś posiada wys uszone płatki kwiatów, to prosimy je przekazywać do zakrystii do s. Haliny.

12. w czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Już dziś zapraszamy we wtorek 6 czerwca o g. 18.00 ludzi dobrej woli, którzy zaangażują się w przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała. Nie jest to trudna sprawa, potrzebni są po prostu życzliwi parafianie.

13. W poniedziałek 05 czerwca o g. 19.00 ks. Bp. Michał Janocha udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Tego dnia poświęci również dzwony , obrazy w prezbiterium i relikwiarze świętych na ścianach Kościoła.

 

 

 

 

 

                       SŁOWO ARCYBISKUPA WARSZAWSKIEGO

PRZED ŚWIĘTEM DZIĘKCZYNIENIA

1. Zbliża się kolejne, już XVI Święto Dziękczynienia w Warszawie przy Świątyni Opatrzności Bożej. Źródłem tego nowego wydarzenia jest historyczna obietnica twórców Konstytucji 3 Maja dotycząca wybudowania w Warszawie Świątyni Opatrzności Bożej, jako wotum wdzięczności za przełomową w Europie i świecie konstytucję. Realizacja tego słusznego zamiaru, z wiadomych powodów, wydłużyła się w czasie. Dopiero 25 lat temu, ks. Prymas Józef Glemp nadał tej obietnicy konkretny kształt i rozpoczął w 2002 roku budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Opóźnienie okazało się o tyle błogosławione, że do idei budowy Świątyni udało się włączyć dziękczynienie i zawierzenie Opatrzności Bożej za wiele spraw i wydarzeń późniejszych niż Konstytucja 3 Maja. Dziękujemy też za ludzi, którzy zapisali się w naszej historii w ciągu ostatnich wieków i lat, a szczególnie za dwóch wielkich Polaków i świętych XX wieku: św. Jana Pawła II i bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

2. Dobrze się składa, że Święto Dziękczynienia wypada zawsze przy końcu okresu Wielkanocnego. W tym roku będzie to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Umocnieni przez Ducha Świętego, w imię Trójcy Świętej, jesteśmy posłani do głoszenia wszystkim Dobrej Nowiny o zbawieniu. Jej szczytem jest paschalne orędzie o Jezusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym, w Którym najpełniej objawia się zarówno Boże Miłosierdzie, jak i Opatrzność Boża.

Wiemy i wierzymy, że Bóg w swojej Opatrzności opiekuje się, kieruje i prowadzi świat i człowieka do ostatecznego sensu. Jest nim Chrystus Zmartwychwstały i spotkanie z Bogiem w naszym zmartwychwstaniu w Chrystusie.

Człowiek współczesny, który głodny jest sensu w tym, kim jest i co robi, szuka zaspokojenia tej najgłębszej potrzeby. Stąd pytanie o sens jest jednym z najgłębszych i najważniejszych pytań, jakie stawia. Im więcej jest problemów, trudności, cierpienia, wojen, tym to pytanie o sens jest bardziej natarczywe. Z tego powodu zadanie Kościoła w głoszeniu Orędzia Wielkanocnego jest tak ważne i pilne. Dlatego szczytem Opatrzności Bożej, która prowadzi do ostatecznego sensu i celu życia, jest Chrystusowe Zmartwychwstanie. W nim powołanie człowieka uzyskuje swoją pełnię.

3. Niewątpliwie rok 2023 rozpoczął się od nowych wyzwań, wołających o modlitwę i jasną postawę chrześcijańską wobec doświadczeń, jakie się wydarzyły i zapewne będą obecne w najbliższym czasie. Mogło się wydawać, że pandemia i wojna w Ukrainie to szczyt możliwych trudności i niebezpieczeństw. Tymczasem skutki jednego i drugiego zdarzenia trwają w ludziach i w życiu społecznym. Wystarczy wspomnieć tylko wielkie wyzwanie pomocy uchodźcom i pomocy Ukrainie w ogóle, a przede wszystkim ciągle ginący w wojnie ludzie, miasta, infrastruktura. Niebezpieczeństwo wojny długiej i nie daj Boże, rozszerzającej się na inne regiony, osłabione przez pandemię więzy między ludźmi, skutki zdrowotne i edukacyjne – to wszystko sprawy, z którymi chcemy przyjść do Opatrzności Bożej z zawierzeniem żeby nie stało się jeszcze coś gorszego.

4. Przed nami rok trzech kolejnych wyborów: parlamentarnych, samorządowych i europejskich oraz związanych z nimi kampanii przedwyborczych. Skądinąd to potrzebne i ważne, by troska o dobro wspólne znalazła wyraz w wyborze najlepszych ludzi. Przecież polityka to nie tylko roztropna troska o dobro wspólne, ale jeden z ważnych sposobów praktykowania miłości bliźniego. W takiej polityce Kościół, w wydaniu katolików świeckich, też chce uczestniczyć. Wiemy jednak, że w polityce ten czas wyborów, które nas czekają, łączy się niestety z głębokimi podziałami i niepokojami, a nawet poruszaniem się wręcz na granicy nienawiści. To też są sprawy, które chcemy przynieść do Świątyni Opatrzności Bożej w czasie Święta Dziękczynienia.

W tej modlitwie i refleksji potrzebujemy wzorów do naśladowania w dążeniu do naszej świętości i orędowników spośród świętych. W Świątyni Opatrzności Bożej ukazujemy działanie Boga w Jego świętych i błogosławionych, szczególnie polskich. Wśród nich na pierwszym miejscu są dwaj wielcy Polacy i ludzie Kościoła XX wieku: św. Jan Paweł II i bł. Kard. Stefan Wyszyński.

Ich nauczanie oraz troska o życie i godność każdego człowieka, troska o rodzinę i o naszą Ojczyznę są niezaprzeczalnym wkładem w historię Polski, świata i Kościoła powszechnego. Jesteśmy spadkobiercami i stróżami tego dziedzictwa. Każda próba umniejszenia tego wkładu, zapomnienia ich dzieła, oddalenia od młodego człowieka, byłaby nieodpowiedzialnym działaniem przeciw wartościom, które oni propagowali. Są nam dziś bardzo potrzebni. Dlatego trzeba, abyśmy stanęli przy nich i przez ich wstawiennictwo wypraszali Boże Miłosierdzie i opiekę Opatrzności Bożej dla nas i całego świata.

5. W świetle tego, co zostało powiedziane, mamy wiele powodów, by stanąć do dziękczynienia i zawierzenia Bogu we wszystkich parafiach Polski, w rodzinach oraz w wilanowskiej Świątyni Opatrzności Bożej. Po ograniczeniach spowodowanych przez pandemię, chcemy 4 czerwca powrócić w pełni do obchodów tego dnia. Przy tej okazji pragniemy podziękować Darczyńcom i powiedzieć, że od siedmiu lat świątynia spełnia swoje zadania jako sanktuarium, parafia i miejsce ważnych uroczystości.

Istnieje Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Istnieje Panteon Wielkich Polaków, w którym spoczywa prawie dwudziestu zasłużonych rodaków. W części Panteonu istnieje Mauzoleum Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie. Trwa wykończenie świątyni głównej, która pięknieje z każdym rokiem. Ufamy, że na Święto Dziękczynienia poświęcimy nowy wystrój prezbiterium, gdzie Zmartwychwstanie Chrystusa będzie tematem wiodącym.

W samo Święto Dziękczynienia zostaną także wprowadzone do Świątyni relikwie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego – kapłana i męczennika Dachau, Patrona Harcerstwa Polskiego.

To wszystko pozwala mi pokornie zaprosić wszystkich do Świątyni Opatrzności Bożej i do duchowej, życzliwej łączności z Wilanowem. Z tych też powodów uczynimy 4 czerwca dużym zgromadzeniem dziękczynnym i błagalnym. To przecież my potrzebujemy tego modlitewnego trwania przy Bogu w czasie Eucharystii i procesji, jaka ją poprzedzi z placu Piłsudskiego.

Na ten trud wszystkim z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

 


 

 

 

 

TRASA PROCESJI BĘDZIE

PRZEBIEGAĆ NASTĘPUJĄCYMI

ULICAMI:

godz. 7.40 – plac Marszałka Józefa  

                    Piłsudskiego
godz. 8.00 – kościół Sióstr Wizytek
godz. 8.25 – kościół św. Aleksandra
godz. 8.55 – Belweder
godz. 9.10 – ul. J. Gagarina
godz. 9.30 – ul. Króla Jana III

                     Sobieskiego
godz. 10.45 – kościół św. Antoniego M.

                       Zaccarii.

O godz. 10.45, przed kościołem św. Antoniego Marii Zaccarii (ul. Króla Jana III Sobieskiego 15), zostanie uformowana uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski, Kapituł i zaproszonych gości.

O godz. 11.05 procesja przejdzie Aleją Rzeczypospolitej do Świątyni Opatrzności Bożej.


 

 

O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona  uroczysta Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski. 

 

  

 

 

 WIZYTA DUSZPASTERSKA 2022/23. 

ZAKOŃCZYLIŚMY TEGOROCZNĄ      WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ.

DZIĘKUJEMY ZA MIŁE SPOTKANIA


 

 

Byliśmy już w 2022/23 r.

1. Atłasowa

2. Batystowa, 1, 2, 4, 6, 8, 8A, 10, 10A

3. Borsuka 5

4. Boglarczyków 35 i domki

5. Ekologiczna 1,4,8,11,14,15,16,17,18,19,20,21,22,24,26,28. 

6. Elegancka 4,6,8, domki

7. Kabacki Dukt 1,2,3,4,5,6,7,8,11,14,16,18

8. Kabacki Zakątek 1 - 25

9. Koronkowa

10. KEN 1,11,15,19,21

11. Lisi Jar 6

12. Mielczarskiego 1,3, 5, 7,8,9,10 

13. Muślinowa 

14. Na Przyzbie 3

15. Nowoczesna 1, 

16. Plakatowa domki

17. Pod Lipą 1,2,4,6,8,

18. Polnej Róży 1,2/4, 6, 9.

19. Przy Bażantarni 11, 13

20. Rybałtów 1,3,12,14,21,23, domki

21. Stryjeńskich 1, 6, 8, 10, 13 ABCD, 15 AB

22. Welurowa

 23. Villardczyków 1,2,3,4,8,10, domki

24. Ustronie 3 - 18 

25.Wąwozowa 18, 20,21, 22, 28, 30, 32

26. Wełniana 3 - 49

27. Za Łąkami 1, 3


 

Jeżeli kogoś opuściliśmy to prosimy o kontakt, zawsze taki błąd naprawimy. 

 


 


 

Zmieniony ( 31.05.2023. )
 
Parafia Rzymsko-Katolicka sw. Ojca Pio