Chrzest PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.10.2006.

            Informacje o Sakramencie Chrztu Św.

           W naszej parafii Sakrament Chrztu Św. udzielany jest w każdą niedzielę na Mszy Św. o godzinie 11:45.
           Na dwa tygodnie przed planowaną Uroczystością należy przybyć do kancelarii (w godzinach jej pracy) z metryką urodzenia dziecka (USC) i danymi Rodziców Chrzestnych (imię i nazwisko, wiek, adres zamieszkania).
           Rodzicami Chrzestnymi mogą być ludzie po 16 roku życia, po Sakramencie Bierzmowania, wierzący i praktykujący, w takiej sytuacji moralnej, która pozwala na otrzymanie rozgrzeszenia i przystąpienie do Komunii Św. w intencji dziecka.
           Z parafii gdzie obecnie mieszkają powinni dostarczyć aktualne zaświadczenie o tym iż mogą pełnić tę rolę.
          Jeżeli w naszej parafii pragnie Ochrzcić dziecko Rodzina mieszkająca poza naszymi granicami, to potrzebuje zgody i opinii z parafii na terenie której zamieszkuje.
          Rodzice którzy nie posiadają Sakramentu Małżeństwa (a żyjący w związku  bez przeszkód proszeni są o zastanowienie nad niekonsekwencją swego postępowania w kwestiach wiary).
          Jeżeli nie ma przeszkód natury sakramentalnej to Rodzice dziecka i Chrzestni powinni przystąpić do sakramentu Pokuty i Komunii Św. w intencji dziecka.
          Elementem materialnym potrzebnym do tej uroczystości jest Świeca (znak wiary Rodziców - przekazują dziecku), trzyma ją Ojciec Chrzestny i Biała Szatka (pamiątka Czystości duszy dziecka wynikająca z otrzymanego Sakramentu).

 

 - Do kancelarii przychodzimy 15 - 20 min. przed Chrztem, aby złożyć podpisy w księgach.  

-    Jest to najlepszy moment, aby złożyć ofiarę na rzecz parafii za w/w uroczystość. Jest to dar serca na rozwój i utrzymanie parafii.

Zmieniony ( 03.08.2017. )
 
następny artykuł »
 
Parafia Rzymsko-Katolicka sw. Ojca Pio