Bierzmowanie PDF Drukuj Email
Wpisał: ks. Artur Felszer   
12.12.2013.Zdjęcia z uroczystości Bierzmowania

 

·      po wejściu na stronę www.figlofoto.pl

·      należy wpisać hasło: opio

·      następnie wybrać odpowiednią galerię

 

Zdjęcia wykonuje:

Andrzej Sławomir Kiełbowicz

tel. 501 601 210

Pracownia FIGLOFOTO

tel. 510 124 604

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 m. 197

klatka schodowa B

piętro 5

 

02-797 Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo, Rodzice kandydatów do Bierzmowania i Wy Kandydaci

 Ponieważ rozpoczynamy w naszej parafii czas przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, chciałbym skierować do Was kilka słów. Przygotowanie to adresowane jest do uczniów I klas szkół średnich i starszej młodzieży, która nie przystąpiła jeszcze do tego sakramentu, a uczęszcza do szkół średnich. Kościół wskazuje wiernym, jak wielką wagę ma bierzmowanie w życiu wiary. Nazywane przez tradycję sakramentem dojrzałości, stanowi kolejny krok chrześcijańskiej inicjacji. Katechizm przypomina, że ochrzczeni „przez sakrament bierzmowania ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są do szerzenia wiary słowem i uczynkami oraz do bronienia jej.”

Dziękując Wam Rodzicom za czas poświęcony religijnemu wychowaniu Waszych dzieci, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w przygotowaniu młodzieży do przyjęcia tego sakramentu. Bierzmowanie to wielka sprawa !!! Nie jest ono celem samym w sobie, nie może chodzić tu tylko o karteczkę potwierdzającą zaliczenie czegoś. Wszystko to bez wiary nie ma żadnego sensu, jest tylko fasadą, a Jezus powie dosadniej „jest obłudą”.

Papież Franciszek zachęca, aby czas przygotowania do bierzmowania dla kandydatów i ich najbliższych był czasem odnowienia swojej osobistej relacji z Jezusem, a przynajmniej podjęciem decyzji, że będę próbował ze wszystkich sił szukać Go każdego dnia.

Pamiętając słowa Jezusa, który pouczał uczniów, że trzeba być „gorącym lub zimnym, nigdy zaś letnim” proszę o pełne zaangażowanie się w tych kilka miesięcy przygotowania. Jestem pewny, że bez współpracy rodziców i dobrej chęci kandydatów będzie to czas stracony, wypełniony jedynie walką o przetrwanie. Pokornie też proszę o przyjęcie ze zrozumieniem zaproponowanych terminów spotkań. W tak licznej grupie (około 80 osób) nigdy nie znajdziemy terminów, które satysfakcjonowałyby wszystkich zainteresowanych.

Celem przygotowania jest wprowadzenie kandydata w „głębsze życie wiary”, aby samo bierzmowanie było spotkaniem ze Zmartwychwstałym Jezusem, który udziela Ducha Świętego wraz z Jego darami oraz decyzją zobowiązującą na całe życie.

Będą temu służyły spotkania formacyjne, praca w małych grupach, uczestnictwo we Mszy Świętej, regularna spowiedź oraz udział w różnych praktykach religijnych w ciągu tego roku.

W związku z tym na przygotowanie do Bierzmowania będą składały się:

1. Comiesięczne spotkania formacyjne – ŚRODA – godz. 19.30

18 X

2017

15 XI

2017

13 XII

2017

10 I

2018

7 II

2018

14 III

2018

18 IV

2018

9 V

2018

W czasie tych spotkań będą głoszone konferencje, po których w małych grupach będzie okazja do podzielenia się swoimi wątpliwościami i doświadczeniami dotyczącymi wiary. Odpowiedzialnymi za pracę w tych małych grupach jest młodzież, która od pięciu lat podejmuje formację we wspólnocie Katolickiej Odnowy w Duchu Św. działającej w naszej parafii.

W tym miejscu pragnę podziękować tym Młodym, którzy pomagają mi w przygotowaniu ich młodszych koleżanek i kolegów do sakramentu bierzmowania. Cieszę się ich pomocą tym bardziej, że oni sami kilka lat temu przeżyli czas przygotowania, znaleźli swoje miejsce w Kościele, podjęli się tej służby pomimo licznych swoich obowiązków (niektórzy z nich studiują i pracują) i mają się dobrze !!! Zapraszam jednocześnie wszystkich kandydatów na spotkania naszej młodzieżowej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym we WTORKI o godz. 20.00 do sali na plebanii.

2. Spotkania w I PIĄTKI MIESIĄCA – godz. 19.30

6 X

2017

3 XI

2017

1 XII

2017

5 I

2018

2 II

2018

2 III

2018

6 IV

2018

Spotkania te będą miały charakter modlitewny. Ich celem jest wprowadzenie w głębsze i bardziej świadome przeżywanie sakramentów. Będziemy spotykali się w małych grupach, aby uczyć się modlitwy i czytania Słowa Bożego oraz wspólnie uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Św. o godz. 21.00. W tym czasie będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

Sprawą absolutnie ważną jest regularna, comiesięczna spowiedź kandydatów do Bierzmowania !!!

3. Udział w życiu Kościoła

Czas przygotowania do bierzmowania jest niejednokrotnie czasem powrotu do Kościoła po wielu latach, które minęły od przyjęcia I komunii św. To okazja do powtórnego odkrywania dynamiki roku liturgicznego i przeżywania jej we wspólnocie parafialnej poprzez udział w różnych nabożeństwach: różaniec w październiku, roraty i rekolekcje w adwencie, droga krzyżowa, Gorzkie Żale i rekolekcje w Wielkim Poście, Triduum Paschalne.

4. Integralną częścią rocznego przygotowania do Bierzmowania jest też udział kandydatów w kursie „Filip”.

Termin kursu w naszej parafii to 20-21-22 października 2017.

W naszej parafii istnieje również możliwość przygotowania się do sakramentu bierzmowania w cyklu dwuletnim, bez konieczności udziału we wspomnianym kursie.

Wierzę, że ten rok przygotowania jest czasem szansy, która nie zostanie zmarnowana. Wierzę także, że czas ten okaże się przy naszych dobrych chęciach i przy wspólnym wysiłku czasem radosnego przeżywania wiary z tego, że Pan prawdziwie zmartwychwstał !!! że żyje i idzie pośród nas !!!

Mam również nadzieję, że każdy z Was będzie bliżej, a nie dalej i że każdy z Was odnajdzie swoje miejsce w Kościele.

Życzę Wam i o to się modlę, aby każdy z Was wyruszył w dorosłe życie z tym pozytywnym doświadczeniem wiary, jakim jest spotkać Jezusa na drodze swojego życia.

Ks. Artur Felszer

W pilnych sprawach, przekazuję kontakt do mnie:

·       adres email: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

·       dyżur w kancelarii parafialnej we wtorek w godz. 17.00 - 18.30

 

Zmieniony ( 17.06.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Parafia Rzymsko-Katolicka sw. Ojca Pio