Bierzmowanie PDF Drukuj Email
Wpisał: ks. Artur Felszer   
12.12.2013. Najbliższe spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania będą odbywać się w terminach ustalonych indywidualnie między animatorami a kandydatami należącymi do poszczególnych grup.
Spotkania w grupach dla kandydatów rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania rozpoczęły się od października a lista kandydatów, którzy przygotowują się do sakrament bierzmowania w roku 2020/21 została zamknięta!


 Rozpoczęliśmy zbieranie dokumentów potrzebnych do sakramentu bierzmowania:


1. odpis aktu chrztu (nie przynoszą jedynie osoby, które były ochrzczone w par. św. ojca Pio) 2. należy zadbać o znalezienie świadkka sakramentu bierzmowania (świadek musi być osobą ochrzczoną, bierzmowaną, nie może nim być rodzic)

 

3. Każdy z kandydatów powinien wybrać sobie imię do sakramentu bierzmowania - patrona chrześcijańskiego. 

 

4. W dniach 26 - 29 kwietnia w godzinach 18.00 - 19.45 i 30 kwietnia 19.00 - 20.45 Siostra Agnieszka będzie oczekiwała na kandydatów (z dokumentami) w salce przy kancelarii

 

 
Najbliższe spotkania w ramach przygotowania do sakramnetu bierzmowania:


1. 7 maja (pierwszy piątek miesiąca maja) zapraszamy kandydatów do skaramentu bierzmowania na spotkanie organizacyjne w kaplicy o godz. 19.30, następnie przechodzimy do Kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystię o 21.00. Przypominamy też i zachęcamy do comiesięcznego sakramentu pokuty.2. 21 maja (piątek) o godz. 20.00 zapraszamy do kościoła na wieczór uwielbienia (obecność obowiązkowa)

 

3. 24 i 25 maja - próby przed sakramentem bierzmowania (w kościele) o godz. 20.00 (obecność obowiązkowa!) Od godz. 19.00 będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty

 

4. 26 maja - UROCZYSTOŚĆ BIERZMOWANIA (W KOŚCIELE) O GODZ.19.00. Kandydaci przychodza do kościoła na 18.40. Prosimy o punktualność! 

 

,

W każdy I Piątek miesiąca zapraszamy o godz.19.30 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne w kaplicy (obecnie zawieszone ze względu na pandemię). Zapraszamy natomiast chętnych do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu o 20.30, z możliwością przystąpienia do spowiedzi, a o godz. 21.00 na Mszę Świętą. Obecność kandydatów do bierzmowania na spotkaniach w pierwsze piątki miesiąca ze względu na pandemię nie jest obowiązkowa!,

Spotkania w małych grupach z animatorami (od poniedziałku do czwartku) odbywają się po wcześniejszym ogłoszeniu przez animatorów! Miejscem spotkań w grupach jest Dom Parafialny chyba, że animatorzy umówią się inaczej z grupami, z którymi współpracują.

 

 

 


 

 


 


Zdjęcia z uroczystości Bierzmowania

 

·      po wejściu na stronę www.figlofoto.pl

·      należy wpisać hasło: opio

·      następnie wybrać odpowiednią galerię

 

Zdjęcia wykonuje:

Andrzej Sławomir Kiełbowicz

tel. 501 601 210

Pracownia FIGLOFOTO

tel. 510 124 604

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 m. 197

klatka schodowa B

piętro 5

 

02-797 Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo, Rodzice kandydatów do Bierzmowania i Wy Kandydaci

 Ponieważ rozpoczynamy w naszej parafii czas przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, chciałbym skierować do Was kilka słów. Przygotowanie to adresowane jest do uczniów I klas szkół średnich i starszej młodzieży, która nie przystąpiła jeszcze do tego sakramentu, a uczęszcza do szkół średnich. Kościół wskazuje wiernym, jak wielką wagę ma bierzmowanie w życiu wiary. Nazywane przez tradycję sakramentem dojrzałości, stanowi kolejny krok chrześcijańskiej inicjacji. Katechizm przypomina, że ochrzczeni „przez sakrament bierzmowania ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są do szerzenia wiary słowem i uczynkami oraz do bronienia jej.”

Dziękując Wam Rodzicom za czas poświęcony religijnemu wychowaniu Waszych dzieci, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w przygotowaniu młodzieży do przyjęcia tego sakramentu. Bierzmowanie to wielka sprawa !!! Nie jest ono celem samym w sobie, nie może chodzić tu tylko o karteczkę potwierdzającą zaliczenie czegoś. Wszystko to bez wiary nie ma żadnego sensu, jest tylko fasadą, a Jezus powie dosadniej „jest obłudą”.

Papież Franciszek zachęca, aby czas przygotowania do bierzmowania dla kandydatów i ich najbliższych był czasem odnowienia swojej osobistej relacji z Jezusem, a przynajmniej podjęciem decyzji, że będę próbował ze wszystkich sił szukać Go każdego dnia.

Pamiętając słowa Jezusa, który pouczał uczniów, że trzeba być „gorącym lub zimnym, nigdy zaś letnim” proszę o pełne zaangażowanie się w tych kilka miesięcy przygotowania. Jestem pewny, że bez współpracy rodziców i dobrej chęci kandydatów będzie to czas stracony, wypełniony jedynie walką o przetrwanie. Pokornie też proszę o przyjęcie ze zrozumieniem zaproponowanych terminów spotkań. W tak licznej grupie (około 80 osób) nigdy nie znajdziemy terminów, które satysfakcjonowałyby wszystkich zainteresowanych.

Celem przygotowania jest wprowadzenie kandydata w „głębsze życie wiary”, aby samo bierzmowanie było spotkaniem ze Zmartwychwstałym Jezusem, który udziela Ducha Świętego wraz z Jego darami oraz decyzją zobowiązującą na całe życie.

Będą temu służyły spotkania formacyjne, praca w małych grupach, uczestnictwo we Mszy Świętej, regularna spowiedź oraz udział w różnych praktykach religijnych w ciągu tego roku.

W związku z tym na przygotowanie do Bierzmowania będą składały się:


1. Comiesięczne spotkania formacyjne – w kolejnym tygodniu miesiąca od poniedziałku do czwartku  w małych grupach z animatorami.

Najbliższe spotkanie w małych grupach 19, 20, 21, 22 października 2020 r o godz. 19.00 w sali na parterze domu parafialnego (obok kancelarii parafialnej)

 

19 - 22  X

2020

16 - 19 XI

2020

14 - 17 XII

2020

11 - 14 I

2021


15 -

18  II

2021

15 - 18

III

2021

19 - 22

IV

2021

  

W czasie tych spotkań będzie okazja do pogłębienia swojej wiedzy religijnej, do podzielenia się swoimi wątpliwościami i doświadczeniami dotyczącymi wiary. Odpowiedzialnymi za pracę w tych małych grupach są animatorzy - młodzi ludzie, często studenci którzy od lat w ramach wspólnoty młodzieżowej w naszej parafii realizują swoją duchowa formację.

W tym miejscu pragnę podziękować tym Młodym, którzy pomagają mi w przygotowaniu ich młodszych koleżanek i kolegów do sakramentu bierzmowania. Cieszę się ich pomocą tym bardziej, że oni sami kilka lat temu przeżyli czas przygotowania, znaleźli swoje miejsce w Kościele, podjęli się tej służby pomimo licznych swoich obowiązków (niektórzy z nich studiują i pracują) i mają się dobrze !!! Zapraszam jednocześnie wszystkich kandydatów, którzy chcieliby pogłębić swoje życie duchowe i przyjaźń z Chrystusem na spotkania naszej młodzieżowej wspólnoty ewangelizacyjnej we WTORKI o godz. 20.00 do sali na plebanii.

2. Spotkania w I PIĄTKI MIESIĄCA – godz. 19.30

2

X

2020

 6

XI

2020

 4 XII

2020

 nie ma

 

II

2021

5

III

2021


nie

ma

Spotkania te będą miały charakter modlitewny. Ich celem jest wprowadzenie w głębsze i bardziej świadome przeżywanie sakramentów. Będziemy spotykali się w Kaplicy na wspólnej konferencji a potem na adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Św. o godz. 21.00. W tym czasie będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

Sprawą absolutnie ważną jest regularna, comiesięczna spowiedź kandydatów do Bierzmowania !!!

3. Udział w życiu Kościoła

Czas przygotowania do bierzmowania jest niejednokrotnie czasem powrotu do Kościoła po wielu latach, które minęły od przyjęcia I komunii św. To okazja do powtórnego odkrywania dynamiki roku liturgicznego i przeżywania jej we wspólnocie parafialnej poprzez udział w różnych nabożeństwach: różaniec w październiku, roraty i rekolekcje w adwencie, droga krzyżowa, Gorzkie Żale i rekolekcje w Wielkim Poście, Triduum Paschalne.

Mam również nadzieję, że każdy z Was będzie bliżej, a nie dalej i że każdy z Was odnajdzie swoje miejsce w Kościele.

Życzę Wam i o to się modlę, aby każdy z Was wyruszył w dorosłe życie z tym pozytywnym doświadczeniem wiary, jakim jest spotkać Jezusa na drodze swojego życia.

Ks. Marek

W pilnych sprawach, przekazuję kontakt do mnie:


·       adres email: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

lub do siostry Agnieszki - tel:661211209

 

 

Zmieniony ( 23.04.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Parafia Rzymsko-Katolicka sw. Ojca Pio