Bierzmowanie PDF Drukuj Email
Wpisał: ks. Artur Felszer   
12.12.2013.

Spotkania podstawowe odbywają się w I Piątek miesiąca o g. 19.30 w kaplicy - chcę Wam coś powiedzieć.  


O 20.30 mamy adorację w Kościele i czas spowiedzi, a o 21.00 Mszę Św. 


Najbliższe spotkanie 02.11.2018 r. ( mogą być trudności dla niektórych, ze względu na Święto zmarłych,  ale zapraszam wszystkich ). Najbliższe spotkanie w małych grupach od 15 do 18 października w salach za kancelarią z animatorami .

Proszę uzupełnić deklarację do grupy. na  Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć . tu też można zadawać pytania. Pozdrawiam ks. Ignacy

 

 

A. Poniedziałek s. Agnieszka  g. 19.00

 

A. Poniedziałek Ania Kulesza g. 19.00

 

1. Sołdaczuk Kacper

 

2. Bogucka Loretta

 

3. Surała Julia

 

4. Julia Pierścionek

 

5. Krzysztof Wnękowski

 

6. Brembor Monika

 

7. Gembalczyk Bartosz

 

8. Simon Teresa

 

9. Hołubek Julia

 

10. Mazuruk Anna

 

11. Uhlik Arkadiusz

 


12. Kuzdra Hania

13. Sawicka Agniszka

14. Krupa Jan

15. Fongang Simon

16. Sowińska Agnieszka


17. Tomaszewicz Maciek


18. Kotecki Ignacy


19. Brakstator Mateusz 


20. Lech Zofia

21. Fidor Jan

 


 

 

 

 

 

 

 

B. Wtorek Sucharda Edward  g. 19.00

 

B. Wtorek Płaskonka Barbara  g. 19.00

 

1.Domagalska Julia

 

2. Parkita Ewa

 

3. Andreczko Bartosz

 

4. Żukowska Izabela

 

5. Makos Zofia

 

6. Rubin Tomek

 

7. Gutowski Piotr

 

8. Bogusz Julian

 

9. Płaskonka Piotr

 

10. Owczarek Małgorzata

 

11. Biarda Alicja

 

12. Dziedzic Magdalena

 

13. Szczerba Kinga

 

14. Karlinska Milla

 

15. Mikucka Małgorzata

 


16. Sieczkowska Melania


17. Stanisz Artur

18. Bogacka Julia

 

 

 

 

 

C. Środa  Górska Ania  g. 19.00

 

C. Środa Zosia Satkowska g. 19.00

 

1. Kozioł Piotr

 

2. Olszewski Mateusz

 

3. Małocha Wiktoria

 

4. Ossowski Maciej

 

5. Dryńkowska Karolina

 

6. Zwolińska Amelia

 

7. Kowalska Karolina

 

8. Bugaj Jakub

 

9. Jurkiewicz Hanna

 

10. Łęcka Magdalena

 

11. Molenda Jakub

 

12. Zubik Piotr

 


13. Szpak Michalina


14. Borawski Bartosz

 

 

 

 

 

 

 

D. Czwartek s. Agnieszka g. 19.00

 

D. Czwartek Agata Bratek g. 19.00

 

1. Kubicka Magda

 

2. Mazur Julia

 

3. Pietrzak Basia

 

4. Gartkiewicz Marek

 

5. Miśkiewicz Zuzanna

 

6. Wilbik Adam

 

7. Woźny Kacper

 

8. Kucharska Matylda

9. Jożdżyk Jakub

10. Szymański Bernard

11. Szczechla Zofia


12. Maciejczyk Marcel


13. Brecht Anna

14. Szewczyk Patrycja

 

 

 

 

 

 

Bez przydziału – ( Brak deklaracji ) do wyboru 4 dni bez piątku

 

Proszę wysłać  informacje na Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

   


 

1.        Wyrzykowska Ola

 

2.        Lech Aleksandra

 


 


Zdjęcia z uroczystości Bierzmowania

 

·      po wejściu na stronę www.figlofoto.pl

·      należy wpisać hasło: opio

·      następnie wybrać odpowiednią galerię

 

Zdjęcia wykonuje:

Andrzej Sławomir Kiełbowicz

tel. 501 601 210

Pracownia FIGLOFOTO

tel. 510 124 604

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 m. 197

klatka schodowa B

piętro 5

 

02-797 Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo, Rodzice kandydatów do Bierzmowania i Wy Kandydaci

 Ponieważ rozpoczynamy w naszej parafii czas przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, chciałbym skierować do Was kilka słów. Przygotowanie to adresowane jest do uczniów I klas szkół średnich i starszej młodzieży, która nie przystąpiła jeszcze do tego sakramentu, a uczęszcza do szkół średnich. Kościół wskazuje wiernym, jak wielką wagę ma bierzmowanie w życiu wiary. Nazywane przez tradycję sakramentem dojrzałości, stanowi kolejny krok chrześcijańskiej inicjacji. Katechizm przypomina, że ochrzczeni „przez sakrament bierzmowania ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są do szerzenia wiary słowem i uczynkami oraz do bronienia jej.”

Dziękując Wam Rodzicom za czas poświęcony religijnemu wychowaniu Waszych dzieci, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w przygotowaniu młodzieży do przyjęcia tego sakramentu. Bierzmowanie to wielka sprawa !!! Nie jest ono celem samym w sobie, nie może chodzić tu tylko o karteczkę potwierdzającą zaliczenie czegoś. Wszystko to bez wiary nie ma żadnego sensu, jest tylko fasadą, a Jezus powie dosadniej „jest obłudą”.

Papież Franciszek zachęca, aby czas przygotowania do bierzmowania dla kandydatów i ich najbliższych był czasem odnowienia swojej osobistej relacji z Jezusem, a przynajmniej podjęciem decyzji, że będę próbował ze wszystkich sił szukać Go każdego dnia.

Pamiętając słowa Jezusa, który pouczał uczniów, że trzeba być „gorącym lub zimnym, nigdy zaś letnim” proszę o pełne zaangażowanie się w tych kilka miesięcy przygotowania. Jestem pewny, że bez współpracy rodziców i dobrej chęci kandydatów będzie to czas stracony, wypełniony jedynie walką o przetrwanie. Pokornie też proszę o przyjęcie ze zrozumieniem zaproponowanych terminów spotkań. W tak licznej grupie (około 80 osób) nigdy nie znajdziemy terminów, które satysfakcjonowałyby wszystkich zainteresowanych.

Celem przygotowania jest wprowadzenie kandydata w „głębsze życie wiary”, aby samo bierzmowanie było spotkaniem ze Zmartwychwstałym Jezusem, który udziela Ducha Świętego wraz z Jego darami oraz decyzją zobowiązującą na całe życie.

Będą temu służyły spotkania formacyjne, praca w małych grupach, uczestnictwo we Mszy Świętej, regularna spowiedź oraz udział w różnych praktykach religijnych w ciągu tego roku.

W związku z tym na przygotowanie do Bierzmowania będą składały się:

1. Comiesięczne spotkania formacyjne – w kolejnym tygodniu miesiąca od poniedziałku do czwartku  w małych grupach z animatorami. 

15 - 18  X

2018

12 - 15 XI

2018

10 - 13 XII

2018

14 - 17 I

2019

18 - 21 II

2019

11 - 14 III

2019

08 - 11 IV

2019

 13 - 16 V

2019

W czasie tych spotkań będą głoszone konferencje, po których w małych grupach będzie okazja do podzielenia się swoimi wątpliwościami i doświadczeniami dotyczącymi wiary. Odpowiedzialnymi za pracę w tych małych grupach jest młodzież, która od pięciu lat podejmuje formację we wspólnocie Katolickiej Odnowy w Duchu Św. działającej w naszej parafii.

W tym miejscu pragnę podziękować tym Młodym, którzy pomagają mi w przygotowaniu ich młodszych koleżanek i kolegów do sakramentu bierzmowania. Cieszę się ich pomocą tym bardziej, że oni sami kilka lat temu przeżyli czas przygotowania, znaleźli swoje miejsce w Kościele, podjęli się tej służby pomimo licznych swoich obowiązków (niektórzy z nich studiują i pracują) i mają się dobrze !!! Zapraszam jednocześnie wszystkich kandydatów na spotkania naszej młodzieżowej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym we WTORKI o godz. 20.00 do sali na plebanii.

2. Spotkania w I PIĄTKI MIESIĄCA – godz. 19.30

5 X

2018

 2 XI

2018

 7 XII

2018

4 I

2019


15 II

2019

1 III

2019

5 IV

2019

Spotkania te będą miały charakter modlitewny. Ich celem jest wprowadzenie w głębsze i bardziej świadome przeżywanie sakramentów. Będziemy spotykali się w Kaplicy na wspólnej konferencji a potem na adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Św. o godz. 21.00. W tym czasie będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

Sprawą absolutnie ważną jest regularna, comiesięczna spowiedź kandydatów do Bierzmowania !!!

3. Udział w życiu Kościoła

Czas przygotowania do bierzmowania jest niejednokrotnie czasem powrotu do Kościoła po wielu latach, które minęły od przyjęcia I komunii św. To okazja do powtórnego odkrywania dynamiki roku liturgicznego i przeżywania jej we wspólnocie parafialnej poprzez udział w różnych nabożeństwach: różaniec w październiku, roraty i rekolekcje w adwencie, droga krzyżowa, Gorzkie Żale i rekolekcje w Wielkim Poście, Triduum Paschalne.

Mam również nadzieję, że każdy z Was będzie bliżej, a nie dalej i że każdy z Was odnajdzie swoje miejsce w Kościele.

Życzę Wam i o to się modlę, aby każdy z Was wyruszył w dorosłe życie z tym pozytywnym doświadczeniem wiary, jakim jest spotkać Jezusa na drodze swojego życia.

Ks. Proboszcz

W pilnych sprawach, przekazuję kontakt do mnie:

·       adres email: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

Zmieniony ( 21.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Parafia Rzymsko-Katolicka sw. Ojca Pio