Bierzmowanie PDF Drukuj Email
Wpisał: ks. Artur Felszer   
12.12.2013.


 Najbliższe spotkania w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania z racji epidemii koronawirusa - ODWOŁANE! Przewidywany termin sakramentu bierzmowania (przesunięty ze względu na pandemię) 24 październik 2020 roku

 


Spotkania w grupach zostaną wznowione wraz z powrotem uczniów do szkół.


 

Bardzo prosimy, aby kandydaci do sakramentu bierzmowania, którzy nie byli ochrzczeni w parafii św. Ojca Pio na Kabatach przez okres wakacji zaopatrzyli się w odpis aktu chrztu. Jeśli nie posiadacie takiego w domu, to można go otrzymać w parafii, gdzie byliście ochrzczeni. Dokument ten jest niezbędny, aby moc przystąpić do sakramentu bierzmowania.Przypominamy też, że zapowiadany na marzec Kurs "Filip" dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w późniejszym terminie.

 W każdy I Piątek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Kościele o 20.00, to także czas, w którym można skorzystać ze spowiedzi, a o 21.00 na Mszę Świętą.

 


Spotkania w małych grupach z animatorami (od poniedziałku do czwartku zawieszone do odwołania! 

Najbliższe spotkania w małych grupach będą wznowione wraz z powrotem uczniów do szkół. (Dom Parafialny)

 

 

 


 

 


 


Zdjęcia z uroczystości Bierzmowania

 

·      po wejściu na stronę www.figlofoto.pl

·      należy wpisać hasło: opio

·      następnie wybrać odpowiednią galerię

 

Zdjęcia wykonuje:

Andrzej Sławomir Kiełbowicz

tel. 501 601 210

Pracownia FIGLOFOTO

tel. 510 124 604

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 m. 197

klatka schodowa B

piętro 5

 

02-797 Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo, Rodzice kandydatów do Bierzmowania i Wy Kandydaci

 Ponieważ rozpoczynamy w naszej parafii czas przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, chciałbym skierować do Was kilka słów. Przygotowanie to adresowane jest do uczniów I klas szkół średnich i starszej młodzieży, która nie przystąpiła jeszcze do tego sakramentu, a uczęszcza do szkół średnich. Kościół wskazuje wiernym, jak wielką wagę ma bierzmowanie w życiu wiary. Nazywane przez tradycję sakramentem dojrzałości, stanowi kolejny krok chrześcijańskiej inicjacji. Katechizm przypomina, że ochrzczeni „przez sakrament bierzmowania ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są do szerzenia wiary słowem i uczynkami oraz do bronienia jej.”

Dziękując Wam Rodzicom za czas poświęcony religijnemu wychowaniu Waszych dzieci, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w przygotowaniu młodzieży do przyjęcia tego sakramentu. Bierzmowanie to wielka sprawa !!! Nie jest ono celem samym w sobie, nie może chodzić tu tylko o karteczkę potwierdzającą zaliczenie czegoś. Wszystko to bez wiary nie ma żadnego sensu, jest tylko fasadą, a Jezus powie dosadniej „jest obłudą”.

Papież Franciszek zachęca, aby czas przygotowania do bierzmowania dla kandydatów i ich najbliższych był czasem odnowienia swojej osobistej relacji z Jezusem, a przynajmniej podjęciem decyzji, że będę próbował ze wszystkich sił szukać Go każdego dnia.

Pamiętając słowa Jezusa, który pouczał uczniów, że trzeba być „gorącym lub zimnym, nigdy zaś letnim” proszę o pełne zaangażowanie się w tych kilka miesięcy przygotowania. Jestem pewny, że bez współpracy rodziców i dobrej chęci kandydatów będzie to czas stracony, wypełniony jedynie walką o przetrwanie. Pokornie też proszę o przyjęcie ze zrozumieniem zaproponowanych terminów spotkań. W tak licznej grupie (około 80 osób) nigdy nie znajdziemy terminów, które satysfakcjonowałyby wszystkich zainteresowanych.

Celem przygotowania jest wprowadzenie kandydata w „głębsze życie wiary”, aby samo bierzmowanie było spotkaniem ze Zmartwychwstałym Jezusem, który udziela Ducha Świętego wraz z Jego darami oraz decyzją zobowiązującą na całe życie.

Będą temu służyły spotkania formacyjne, praca w małych grupach, uczestnictwo we Mszy Świętej, regularna spowiedź oraz udział w różnych praktykach religijnych w ciągu tego roku.

W związku z tym na przygotowanie do Bierzmowania będą składały się:


1. Comiesięczne spotkania formacyjne – w kolejnym tygodniu miesiąca od poniedziałku do czwartku  w małych grupach z animatorami.

W poniedziałki spotykają się grupy 1, 2, 3; we wtorki grupa 1, 2, 3; we środy grupa 1,2,3 i 4 i we czwartki grupa 1, 2, 3 i 4. Wszystkie spotkania w grupach zaczynają się o godz. 19.00

 

14 - 17  X

2019

18 - 21 XI

2019

16 - 19 XII

2019

13 - 16 I

2020


24 -

27  II

2020

16 - 19 III

2020

13 - 16 IV

2020

  

W czasie tych spotkań będzie okazja do pogłębienia swojej wiedzy religijnej, do podzielenia się swoimi wątpliwościami i doświadczeniami dotyczącymi wiary. Odpowiedzialnymi za pracę w tych małych grupach są animatorzy - młodzi ludzie, często studenci którzy od lat w ramach wspólnoty młodzieżowej w naszej parafii realizują swoją duchowa formację.

W tym miejscu pragnę podziękować tym Młodym, którzy pomagają mi w przygotowaniu ich młodszych koleżanek i kolegów do sakramentu bierzmowania. Cieszę się ich pomocą tym bardziej, że oni sami kilka lat temu przeżyli czas przygotowania, znaleźli swoje miejsce w Kościele, podjęli się tej służby pomimo licznych swoich obowiązków (niektórzy z nich studiują i pracują) i mają się dobrze !!! Zapraszam jednocześnie wszystkich kandydatów, którzy chcieliby pogłębić swoje życie duchowe i przyjaźń z Chrystusem na spotkania naszej młodzieżowej wspólnoty ewangelizacyjnej we WTORKI o godz. 20.00 do sali na plebanii.

2. Spotkania w I PIĄTKI MIESIĄCA – godz. 19.30

4 X

2019

 8 XI

2019

 6 XII

2019

 3 I

2020

II

2020

6

III

2020

3 IV

2020

Spotkania te będą miały charakter modlitewny. Ich celem jest wprowadzenie w głębsze i bardziej świadome przeżywanie sakramentów. Będziemy spotykali się w Kaplicy na wspólnej konferencji a potem na adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Św. o godz. 21.00. W tym czasie będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

Sprawą absolutnie ważną jest regularna, comiesięczna spowiedź kandydatów do Bierzmowania !!!

3. Udział w życiu Kościoła

Czas przygotowania do bierzmowania jest niejednokrotnie czasem powrotu do Kościoła po wielu latach, które minęły od przyjęcia I komunii św. To okazja do powtórnego odkrywania dynamiki roku liturgicznego i przeżywania jej we wspólnocie parafialnej poprzez udział w różnych nabożeństwach: różaniec w październiku, roraty i rekolekcje w adwencie, droga krzyżowa, Gorzkie Żale i rekolekcje w Wielkim Poście, Triduum Paschalne.

Mam również nadzieję, że każdy z Was będzie bliżej, a nie dalej i że każdy z Was odnajdzie swoje miejsce w Kościele.

Życzę Wam i o to się modlę, aby każdy z Was wyruszył w dorosłe życie z tym pozytywnym doświadczeniem wiary, jakim jest spotkać Jezusa na drodze swojego życia.

Ks. Marek

W pilnych sprawach, przekazuję kontakt do mnie:


·       adres email: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

lub do siostry Agnieszki - tel:661211209

 

 

Zmieniony ( 24.07.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Parafia Rzymsko-Katolicka sw. Ojca Pio