Strona główna arrow Forum.oPio.pl

Forum.oPio.pl

!!! UWAGA !!!

Chwilowo niezarejestrowani użytkownicy mogą tylko czytać posty, by pisać należy się zalogować.

(Forum jest niemoderowane i dostępne dla gości. Liczymy zatem na Twoją kulturę.)  «« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»
Nerrian
Użytkownik

Junior Boarder
Posty: 15
graphgraph
Oklaski: 5  
Odp:Prawda - 2008/07/11 00:28 Nie wszyscy tak robią - oczywiście są tacy którzy robią źle, ale przecież są też tacy którzy robią wiele dobrego - ja miałem szczęście spotkać dotychczas poza 2-3 przypadkami takich którzy dobrze pełnili swoją posługę..
  | | Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
DDD
Użytkownik

Junior Boarder
Posty: 8
graphgraph
Oklaski: 1  
Odp:Prawda - 2011/04/11 23:37 Trochę jest racji w tym co piszesz. Kościół odszedł od ideałów wczesnego chrześcijaństwa, ideałów ubóstwa, wspólnoty, prostej ewangelizacji.... Stał się instytucją bankowo-biznesowo-handlową. Nawet niektórzy dostojnicy przyznają, że bliżej im do biznesu, niż dobroczynności. To naprawdę smutne. A od strony, nazwałbym to "moraności codziennej" , jestem za zniesieniem celibatu od zaraz. To całe zło. Nie można żyć wbrew naturze. A natura człowieka jest nierozerwalna z jego seksualnością. Na skutek celibatu pojawia się homoseksualizm, pedofilia, ukrywane rozpustne zycie. Wybuchają kolejne afery.
Moim zdaniem puste dogmaty nie sprzyjają rozwojowi wiary.
Chciałbym jeszcze powiedzieć, że wierzę, że są porządni księża, altruiści, poświęcający się dla innych. Spotykam takich. Może mam więcej szczęścia nż Ty...
A co do Owsiaka, to moim zdaniem Kosciół powinien popierać jego działania, a nie tylko oskarżać. Przecież owoce jego pracy są pozytywne. A to, ze stara się trafić do młodych i ich wrażliwości nie zawsze prostą drogą, to bym mu po chrześcijańsku wybaczył.... Czas spać, bo zaczynam piosać jak...ksiądz proboszcz chociaź trochę wbrew pogladom Episkopatu
  | | Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»
 
Parafia Rzymsko-Katolicka sw. Ojca Pio