TERMIN KURSU - 14 - 16 listopada 2025
KURS JEST OBOWIĄZKOWY DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA
Przynosimy ze sobą INDEKSY
Plan kursu:
14 listopada piątek:
18:30 - 18:45 - rejestracja uczestników / rozdanie indetyfikatorów
19:00 - Punktualne rozpoczęcie kursu
21:30 - zakończenie pierwszego dnia
15 listopada sobota:
9:00 - spotkanie w małych grupach z animatorami w salkach prafialnych
12:45 - przerwa obiadowa ( kandydaci wracają do domu )
14:40 - Zbiórka w kaplicy i rozpoczęcie drugiej części
17:15 - kolacja w domu parafilanym dla wszystkicj uczestników ( tutaj niespodzianka )
21: 45 - zakończenie dnia
16 listopada Niedziela
9:00 - Msza Święta w kaplicy ( nie przychodzimy juz na msze o 18:30 )
13:20 - zakończenie calego kursu
Kurs Droga do Emaus to weekendowy program katechetyczny, który ma na celu przygotowanie młodych ludzi do sakramentu bierzmowania. Jego głównym założeniem jest głoszenie kerygmatu, czyli podstawowych prawd wiary, które są fundamentem relacji z Jezusem. Podczas intensywnego weekendu uczestnicy mają okazję głęboko przeżyć swoje spotkanie z Bogiem poprzez modlitwę, świadectwa, refleksję i pracę w grupach.
Kurs prowadzony jest przez młodych liderów, którzy w sposób bliski i autentyczny dzielą się swoją wiarą i doświadczeniem. Ważnym elementem jest także obecność kapłana, który towarzyszy młodzieży w duchowym procesie przygotowania do bierzmowania.
Program jest zorganizowany w taki sposób, aby uczestnicy mieli czas na osobiste spotkanie z Bogiem, jak i wspólnotowe doświadczenie wiary. Weekendowy charakter kursu sprawia, że jest to intensywne, ale jednocześnie przystępne dla młodzieży doświadczenie, które ma na celu nie tylko przekazanie wiedzy, ale także umożliwienie głębszego wejścia w relację z Chrystusem.